Z Życia przedszkola

W niedzielę 14.06. 2026 r. w ramach Święta Rodziny nasze przedszkole wzięło udział w Festynie Parafialnym. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas występów. Po zakończeniu części artystycznej przedszkolaki mogly skorzystać z atrakcji zapewnionych na Festynie: dmuchańce, malowanie twarzy, slodki poczęstunek, wata cukrowa, lody. Serdecznie dziękujemy księdzu Proboszczowi za zaproszenie naszego Przedszkola.Dziekujemy za księdza otwartość, życzliwość oraz ogromne zaangażowanie w integrację naszej wspólnoty. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować. Jesteśmy wdzięczni za miłą atmosferę i gościnność. Podziękowania również dla księdza katechety za współpracę i pomoc w sprawach organizacyjnych. Serdeczne podziękowania dla rodziców za przygotowanie dzieci do występów oraz Komitetowi Rodzicielskiemu i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku.

W dniu 16 czerwca nasze przedszkole odwiedził Pan dzielnicowy Arkadiusz Warzecha. Celem wizyty było utwalenie właściwych zachowań dzieci w sytuacjach zagrożenia. Dodatkowo omówione zostało bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Bardzo dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.

DZIEŃ DZIECKA NA STADIONIE SPORTOWYM


2 czerwca na stadionie sportowym nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Dziecka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, które sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. Największym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia oraz trampolina, na których dzieci mogły aktywnie spędzać czas. Nie zabrakło także baniek mydlanych, które unosiły się nad stadionem, wywołując wiele zachwytów. Dzieci bardzo chętnie korzystały z malowania twarzy i wykonywania tatuaży, zamieniając się w ulubione postacie i zwierzątka. Dodatkiem do wspólnej zabawy była wata cukrowa, która smakowała wszystkim uczestnikom, był też słodki poczęstunek oraz pyszne lody. Całemu wydarzeniu towarzyszyły wesołe piosenki dla dzieci, tworząc wyjątkową, pełną energii atmosferę. Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobny upominek, który był miłą pamiątką tego szczególnego dnia. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców za zaangażowanie, pomoc i organizację tego wspaniałego wydarzenia. Dzięki Państwa wsparciu dzieci mogły przeżyć niezapomniane chwile pełne radości, zabawy i uśmiechu.

„Cała Polska czyta dzieciom”
Dnia 29 maja nasze przedszkole odwiedziła pani Edyta Jurczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie oraz pani Agata Gibała z GOPSu w Mędrzechowie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom „. Celem akcji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego, psychicznego i moralnego młodego pokolenia. Akcja promuje codzienne,głośne czytanie jako skuteczny, tani i przyjazny sposób na mądre wychowania oraz budowanie więzi z dzieckiem. Dzięki obecności pani Agaty dzieci miały okazję poznać język migowy oraz podjąć próbę nauki w języku migowym magicznych słów:dziękuję, proszę, przepraszam.

” Piknik z mądrą bajką”.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się piknik czytelniczy  pt. ” Piknik z mądrą bajką”. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy wysłuchać bajek na stadionie pośród śpiewu ptaków i promieni słońca. Słuchaliśmy bajeczek o tolerancji i wzajemnej akceptacji, bajek relaksacyjnych oraz bajek klasycznych. Po wysłuchaniu bajek czekał na nas słodki poczęstunek a później swobodne zabawy do woli. To był bardzo miły czas dla wszystkich przedszkolaków.

Zajęcia grupowe z logopedą

Zajęcia indywidualne z logopedą

Ćwiczenia z OSP

W dniu 19 maja 2026 roku do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście: P.Ewelina i P. Agnieszka z OSP Wójcina, P. Agnieszka Chrabąszcz – podinspektor ds. zarządzania kryzysowego w Gminie Mędrzechów oraz P. Edyta Jurczyk – dyrektor GBP w Mędrzechowie. W ramach Akademii pierwszej pomocy – „Mały ratownik – potrafię pomóc! zaprezentowany został dzieciom sprzęt i wyposażenie strażaka oraz wozu strażackiego. Dzieci miały okazję przećwiczyć numery alarmowe, zawiadamianie odpowiednich służb o niebezpieczeństwie, zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Bardzo zaangażowały się w ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pakowania plecaka bezpieczeństwa. Dużo radości sprawiło dzieciom poznawanie często niebezpiecznej pracy strażaka na rzecz ratowania ludzi oraz ich dobytku. Wiele emocji wzbudziło zapoznanie z umundurowaniem oraz wyposażeniem wozu strażackiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i poświęcili swój czas dla naszego przedszkola. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze!

KONKURS RECYTATORSKI
,,POECI DZIECIOM”

14 maja o godzinie 10:00 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej odbył się ll Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków ,,Poeci Dzieciom”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literackich najmłodszych, popularyzacja poezji dziecięcej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: kategoria l – dzieci 3 i 4 letnie, kategoria ll – dzieci 5 letnie, kategoria lll – dzieci 6 letnie. Zadaniem uczestników było przygotowanie oraz wyrecytowanie dowolnie wybranego wiersza. Nasi mali artyści zaprezentowali się znakomicie, wykazując się odwagą, talentem i doskonałym przygotowaniem. Występy dostarczały wielu wzruszeń i radości zarówno jury, jak i zgromadzonej publiczności. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w obecności pana Wójta Gminy Mędrzechów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie.

Kąciki przyrody – inspiracje w naszych salach

Wraz z nadejściem wiosny w naszych salach pojawiły się kolorowe i pełne życia kąciki przyrody. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w ich tworzeniu, przynosząc, cebulki, rośliny oraz różnorodne materiały przyrodnicze. Przedszkolaki miały okazję obserwować wzrost roślin, pielęgnować je oraz poznawać warunki potrzebne do ich rozwoju. W naszych salach pojawiły się między innymi zielone ogródki z rzeżuchą, szczypiorkiem, fasolą i kwiatami. Dzięki wspólnym działaniom dzieci mogły uczyć się odpowiedzialności, cierpliwości i systematyczności, a jednocześnie czerpać radość z odkrywania piękna otaczającego świata.

KONKURS RECYTATORSKI

7 maja 2026r. w naszej placówce odbył się ,,Konkurs Poezji dla Dzieci”. Celem wydarzenia było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, uwrażliwienie na piękno języka polskiego, popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie pamięci, wyobraźni i odwagi scenicznej. W konkursie wzięły dzieci w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – dzieci 3 i 4 letnie, ll kategoria – dzieci 5 letnie, lll kategoria – dzieci 6 letnie. Występy uczestników oceniała trzyosobowa komisja konkursowa, zwracając szczególną uwagę na: dykcję i poprawność językową, interpretację utworu (intonację, tempo i ekspresję) oraz ogólny wyraz artystyczny. W każdej kategorii wiekowej przyznano l, ll i lll miejsce oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom odwagi, zaangażowania i pięknych występów.Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczestników do konkursu.

Warsztaty biologiczne „Mikro świat”

W środę 06.05.2026 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty biologiczne „Mikro świat „. Były to interaktywne zajęcia dla dzieci pozwalające odkrywać niewidoczne gołym okiem struktury przyrody za pomocą mikroskopów. Dzieci oglądały preparaty owadów w żywicy, tkanki roślin a nawet własną skórę dłoni. Dzieci były zafascynowane wyglądem tego, czego na codzień nie widać. Warsztaty były pełne emocji, naukowych ciekawostek. To była doskonała okazja do nauki poprzez zabawę i rozwijania pasji poznawania świata.

W dniu 29.04.2026 roku w Przedszkolu w Mędrzechowie miała miejsce akademia z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście z Urzędu Gminy w Medrzechowie oraz rodzice dzieci przedszkolnych. Pani Dyrektor Przedszkola serdecznie powitała przybyłych gości. Dzieci na początku występu zaśpiewały hymn Polski wraz z gośćmi. Zaprezentowały wiersze i piosenki patriotyczne. Wystąpiły w galowych strojach, które ozdobione były kotylionami w barwach narodowych.

Warsztaty ekologiczne

W piątek 24.04 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez ekodoradcę, panią Karolinę Lustofin z okazji Światowego Dnia Ziemi. Dzieci brały udział w różnych zabawach w ktorych promowane byly wartości proekologiczne, budowana była świadomość ekologiczna oraz wspólna odpowiedzialność za ochronę środowiska.

„Światowy Dzień Ziemi”

Dnia 21 kwietnia w Przedszkolu odbył się Światowy Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto, mające na celu promowanie ochrony środowiska, budowanie świadomości ekologicznej oraz inspirowanie do działań na rzecz planety. Przedszkolaki udały się na spacer sprzątając otoczenie. Zabawy z kredą oraz farbami dawały dzieciom dużo radości.

W dniu 22.04.2026 r. przedszkolaki z naszego Przedszkola po raz kolejny wzięły udział w akcji ekologicznej z okazji Dnia Ziemi ” Drzewko za makulaturę”, który w tym roku odbywał się pod hasłem ” Zainwestuj w naszą planetę”. Akcji patronował Wójt Gminy Mędrzechów wraz z ekodoradcą. Obchody Dnia Ziemi koncentrują się na promowaniu postaw proekologicznych, edukacji o ochronie środowiska oraz budowaniu wspólnej odpowiedzialności za planetę. Dzień Ziemi to również okazja do refleksji nad tym, jak można poprawić swoje codzienne nawyki, aby żyć bardziej ekologicznie. Przyniesione sadzonki zostały wspólnie z dziećmi posadzone na terenie przedszkola.

Zajęcia grupowe z logopedą

Zajęcia indywidualne z logopedą

SÓWKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

W czwartek 02.04 grupa 6 latków wybrała się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie. Dzieci zapoznały się z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi oraz znaczeniem świątecznych symboli. Przedszkolaki podczas warsztatów plastycznych wykazali się dużą kreatywnością, wykonali baranki i wiosenne krokusy. Dzieci podziwiały piękną wystawę prac rękodzielniczych przygotowanych przez członków Klubu Rękodzieła działającego przy bibliotece. Spotkanie łączyło tradycję z zabawą. Pani Edycie dziękujemy za miło spędzony czas, życzliwą atmosferę i wspaniałe warsztaty.

31 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy dzień wyjątkowy bo to dzień wyjątkowych ludzi. Był to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Aby przybliżyć dzieciom ten temat nauczyciele przygotowali gazetkę tematyczną, fotobudke dla dzieci. Przedszkolaki obejrzaly film edukacyjny. Kolejnego dnia odbył się spacer tematyczny po okolicy na znak solidarności z osobami z zaburzeniem autyzmu przedszkolaki i nauczyciele założyli niebieskie stroje, niosły niebieskie serca oraz wypuściły niebieski balon. Poznały również tajemnice niebieskiego motyla oraz bezbłędnie rozwiazały quiz na temat autyzmu. Były to dla nas wszystkich dwa szczególne dni, które uczą empatii i zrozumienia drugiego człowieka innego ale wyjątkowego ♥️.

23 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy ” Światowy Dzień Zespołu Downa”. Przedszkolaki zapoznały się z tematyką: obejrzały film edukacyjny, bajkowa postać przybliża dzieciom cechy osób z zespołem Downa, dzieci wykonały również kolorowe skarpetki i same również założyły w tym dniu skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.

W tym roku również do nas zawitał ” Wielkanocny Zajączek „, pozostawiając mnóstwo jajeczek dla przedszkolaków. Jest to dla dzieci wyjątkowy dzień pełen emocji . Kazde dziecko z niecierpliwością czeka na na ten moment.

W dniu 31.03.2026 roku w Przedszkolu w Mędrzechowie nagrodzono dzieci, które wzięły udział w rodzinnym konkursie wielkanocnym ,,Kolorowa ozdoba wielkanocna,,. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego, który odbył się w marcu, otrzymali z rąk pani Dyrektor Przedszkola dyplomy i nagrody rzeczowe. Doceniono trud oraz poświęcony czas wykonania prac plastycznych. Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych dyplomów oraz gier planszowych i puzzli. Jeszcze raz bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie tak pięknych ozdób wielkanocnych.

Spektakl pt.
„Mały detektyw na tropie emocji”

Dnia 26.03.2026 dzieci z Przedszkola Publicznego w Mędrzechowie udały się do DDK w Dąbrowie Tarnowskiej na spektakl pt.
„Mały detektyw na tropie emocji”. Był to interaktywny spektakl edukacyjny przygotowany przez wrocławski Teatr Artenes. Historia opowiada o mieście, z którego zniknęły emocje. Detektyw uczy dzieci rozpoznawać, nazywać i akceptować złość, smutek, strach oraz radość. 
 Tytułowy detektyw poszukuje zaginionych emocji, przekonując się, że zarówno te „dobre”, jak i „złe” są w życiu potrzebne.Dzieci nauczyły się czym jest empatia wrażliwości, kontroli nad uczuciami oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami. Wycieczka była bardzo udana, dzieci z radosnymi minami wróciły do przedszkola.

Warsztaty w bibliotece

W dniu 24 marca grupa 5 latków wzięła udział w warsztatach plastycznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mędrzechowie. Warsztaty tematycznie związane były z Wielkanocą. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat obrzędów wielkanocnych kultywowanych w ich rodzinnych domach, na temat ulubionych dań oraz najbardziej oczekiwanym Śmigusie – Dyngusie. Z wielkim zaangażowaniem wykonały palemkę wielkanocną, z którą już w niedzielę bedą się mogły udać do kościoła. Bardzo dziękujemy Pani Edycie za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Konkurs wielkanocny

W miesiącu marcu w przedszkolu w Mędrzechowie, odbył się rodzinny konkurs plastyczny ,,Kolorowa ozdoba wielkanocna,,. Zostało złożonych 15 prac konkursowych. Dzieci wraz z rodzicami zgodnie z tradycją wielkanocną, wykorzystując symbolikę Wielkiej Nocy wykonały ozdoby. Wszystkie prace plastyczne były bardzo piękne. Charakteryzowały się niezwykłą pomysłowością, oryginalnością, estetyką wykonania. W dniu 23.03.2026 roku rozstrzygnięto ogłoszony konkurs wielkanocny. Powołano komisję w składzie:

Jurczyk Edyta- dyrektor GBP w Mędrzechowie

Cholewa Ewa- pracownik GBP w Mędrzechowie

Nowosielska Maria- pracownik UG w Mędrzechowie

Wolińska Ewa- nauczyciel Szkoly Podst. w Mędrzechowie.

Zebrane jury wyłoniło laureatów. Komisja dokonała oceny w trzech kategoriach wiekowych. Kategoria pierwsza- dzieci 3 i 4 letnie, kategoria druga- dzieci 5 letnie i kategoria trzecia- dzieci 6 letnie. Po obejrzeniu prac jury przyznało autorom prac odpowiednie miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców za zaangażowanie i wielki wkład pracy oraz pomoc naszej placówce w zorganizowaniu konkursu wielkanocnego.

W piątek 20 marca dzieci z Przedszkola w Mędrzechowie świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce w sali. Uśmiechnięci wraz z Marzanną wyruszyliśmy na spacer na stadion sportowy gdzie również podczas zabaw pożegnaliśmy zimę. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie. Przedszkolaki wypuściły w powietrze balon I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód maszerował po naszej miejscowości. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość. 

Akcja proekologiczna

W środę 18.03 dzieci z naszego przedszkola już po raz drugi wzięły udział w akcji proekologicznej „Światowy Dzień Recyklingu-wymień odpady na kwiaty, której organizatorem był Urząd Gminy w Mędrzechowie. Dzieci przyniosły do przedszkola nakrętki, zużyte baterie oraz sprzęt AGD, który został zaniesiony na stadion sportowy, gdzie zorganizowany był punkt zbiórki odpadów, i wymieniony na kwiaty. Dzięki takim akcjom kształtowane są u dzieci postawy proekologiczne. Dzieci uczą się odpowiedzialności za planetę przez działanie, doświadczenie i ciekawość.

Dzień kobiet

Dzień 09.03.2026 był niezwykłym dniem w przedszkolu w Medrzechowie,ponieważ swoje święto obchodziły nie tylko dziewczynki ale również chłopcy. Wszystkie dzieci przy skocznej muzyce wesoło się bawiły, brały też udział w konkursach, głośno dopingowały zawodników w wyścigach z balonikami i innych zawodach. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z tulipanami oraz obdarowały się wzajemnie własnoręcznie wykonanymi laurkami. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały od Rady Rodziców gipsowe pieski wraz z farbkami które z wielką przyjemnością pomalowały. Wszystkie panie otrzymały słodycze od chłopców z najstarszej grupy.

Pracownicy przedszkola serdecznie dziękują rodzicom za pamięć, przekazane upominki i pomoc w organizacji Święta Dziewczynek i Chłopców.

Zabawy zimą

Zajęcia grupowe z logopedą

Zajęcia indywidualne z logopedą

Dnia 25 lutego bieżącego roku szkolnego przedszkolaki z przedszkola w Medrzechowie brały udział w wycieczce. Wyjazd zorganizowano do Centrum Zabaw dla Dzieci ,,Guliwer,, w Tarnowie. Dzieci bardzo się cieszyły na ten autokarowy wyjazd. Z niecierpliwością czekały na dotarcie do celu. Na miejscu po przybyciu do ,,Guliwera,, po krótkim wprowadzeniu przez panią opiekująca sią dziećmi podczas zabaw, wszystkie przedszkolaki rozbiegły się po olbrzymiej sali zabaw. Z wielką radością korzystały z atrakcyjnych urządzeń służących do zabawy. Dzieci podzieliły się na małe grupy. Nasi wychowankowie zjeżdżali z pięknie podświetlanych zjeżdżalni, skakały w suchych basenach, bawiły się w tzw.malpim gaju, układały budowle z ogromnych plastikowych klocków , układały podświetlane klocki w specjalnie do tego przygotowanym ciemnym pokoju. Manipulowały i układały figury z bardzo małych plastikowych elementów. Dziewczynki ubierały lalki w piękne suknie i inne ubranka i umieszczały ubrane lale w przygotowanych pokoikach. Chłopcy składali z części samochodziki, czołgi i samoloty. Wszyscy po zabawie odkładali na wyznaczone miejsce swoje zabawki. Wyznaczony czas bardzo szybko dzieciom minął dostarczając im wiele radości. Po miłej zabawie wszyscy udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola. Nasi wychowankowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

WALENTYNKI

Dzień 14 lutego to dzień radości, życzliwości, szacunku, przyjaźni i miłości. W naszym przedszkolu obchodzony był w poniedziałek. Kultywując tradycje walentynkowe przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w zabawach walentynkowych. Dzieci przygotowywały własnoręcznie serduszka i kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek ozdabiając je serduszkami. Dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami. Tegoroczne obchody były pełne uśmiechu, ciepłych słów i serdecznych gestów.

Odwiedziny i uzupełnienie paśnika warzywami i zbożem

Zajęcia indywidualne z logopedą

Publiczne Przedszkole w Mędrzechowie pompuje dla Pawła

Dziękujemy za nominację pani sołtys Bernadecie Światłowskiej z KGW w Mędrzechowie. Dołączay do akcji # Pompujemy dla Pawła

http://www.przedmed.vot.pl/wp-content/uploads/2026/02/Messenger_creation_0A005E72-02D4-4E17-885D-2D756BF09ED4.mp4

#Pompujemy dla Pawła


BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 28 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od samego rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wystrój sali wprowadził przedszkolaków w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Skoczna i rytmiczna muzyka porwała dzieci do tańców, które przeplatane były zabawami i konkursami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, za co bardzo dziękujemy. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Cały bal karnawałowy przebiegł we wspaniałej atmosferze i dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Koncert kolęd i pastorałek

W niedzielę 25.01.2026 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Mędrzechowie mieliśmy przyjemność wysłuchać Koncertu Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu. Księdzu Proboszczowi za wsparcie duchowe, księdzu katechecie za owocną współpracę, rodzicom za udział i przygotowanie pieknych strojów dla swoich małych artystów oraz wszystkim za obecność na tym koncercie. To ona nadała temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Dzięki wam mogliśmy wspólnie przeżyć magię świąt, zatrzymać sie na chwilę i poczuć prawdziwą radość . Dziękujemy, że byliście z nami oraz za wspólne kolędowanie.

DZIEŃ BABCI
I DZIADKA – WSPÓLNE ŚWIĘTO PEŁNE WZRUSZEŃ I RADOŚCI

W dniu 23 stycznia zorganizowaliśmy uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Domu Ludowym w Mędrzechowie. W wydarzeniu, obok najważniejszych bohaterów tego dnia – Babć i Dziadków, udział wzięli również zaproszeni goście: Wójt Mędrzechowa Krzysztof Korzec oraz Sekretarz Gminy Barbara Pobiegło. Uroczystego powitania wszystkich zgromadzonych oraz oficjalnego otwarcia spotkania dokonała Pani Dyrektor Przedszkola Elżbieta Szarkowska, podkreślając znaczenie rodzinnych więzi oraz rolę dziadków w życiu i wychowaniu najmłodszych. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. Dziadkowie bowiem to wielki skarb. Przedszkolaki dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy. W pięknej scenografii zaprezentowały repertuar przygotowany specjalnie dla swoich babć i dziadków. Były wierszyki, piosenki, pastorałki i kolędy, taniec oraz życzenia. Dziadkowie ze wzruszeniem przyglądali się występom swoich najukochańszych wnuków. Po części artystycznej wnuczęta obdarowały swoje babcie i dziadków przygotowanymi u pominkami. Następnie niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim babciom i dziadkom za obecność w tym szczególnym dniu oraz zaproszonym gościom, wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pysznych ciast na poczęstunek, a także Pani Sołtys Mędrzechowa Bernadecie Światłowskiej za udostępnienie sali. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Uroczystość stanowiła ważne wydarzenie w życiu placówki i była okazją do integracji społeczności oraz wspólnego świętowania.

Warsztaty klockowe

W czwartek 22 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty klockowe. Były one świetną, kreatywną zabawą, która dała dzieciom możliwość twórczego rozwoju. Podczas warsztatów dzieci mialy okazję budowac domki według poleceń osoby prowadzącej. Była to nie tylko edukacja ale również doskonała zabawa, która stymuluje rozwój logicznego myślenia, umiejętności konstrukcyjne oraz współdziałanie w zespole. Zabawa dużymi klockami dała dzieciom wiele radości.

Zajęcia logopedyczne indywidualne i grupowe

Wizyta policjanta

W dniu 20 stycznia nasze przedszkole odwiedził Pan policjant. Przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat ochrony osób starszych przed oszustwami np. na wnuczka. Uwrażliwił dzieci na różne sytuacje niebezpieczne w stosunku do ich babć i dziadziów. Dzieci otrzymały laurki dla dziadków, które mają przypominać o bezpiecznych zachowaniach. Dziękujemy za wizytę i zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób starszych.

Życzenia świąteczne

życzy Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy
oraz Przedszkolaki

W piątek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Przedszkolaki razem z nauczycielami,  pracownikami przedszkola pod przewodnictwem ks. Grzegorza Ogórka odmówiły modlitwę oraz złożyły wzajemne życzenia łamiąc się opłatkiem. Zgodnie z tradycją usiadły do wspólnego stołu i kosztowały pyszne potrawy przygotowane przez Panie kucharki. Podczas spotkania wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki. W holu przedszkola na przedszkolaków i rodziców czekała specjalnie przygotowana skrzynia z dobrymi myślami na czas świąt aby mogła zaistnieć ” magia świąt” w każdym domu.

Gminny konkurs ekologiczny

W dniu 17.12.2025 roku w Urzędzie Gminy w Medrzechowie odbylo się uroczyste ogłoszenie wyników dla uczestników Gminnego Konkursu Ekologicznego ,,Eko ozdoba choinkowa,,. W konkursie wzięły udział również dzieci z przedszkola w Medrzechowie, które wraz z rodzicami wykonały ozdoby choinkowe z ekologicznych materiałów. Komisja konkursowa w sklad której weszli : Wójt Gminy Krzysztof Korzec, Sekretarz Gminy Barbara Pobiegło , Skarbnik Gminy Ewa Klimaj, Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Brożek, wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe. Przedszkolaki z przedszkola w Medrzechowie które zostały nagrodzone to: Wiktoria Doktor otrzymała dyplom za wyróżnienie oraz Albert Nosek, Franciszek i Jan Noga otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Dyrekcja i pracownicy Publicznego Przedszkola w Medrzechowie , składają podziękowanie za piękne prace, wspaniałe pomysły i wysiłek rodziców i dzieci włożony w rozwój umiejętności plastycznych i kreatywnych dzieci.

Pierniczki dla seniorów

Pierniczki

W tym tygodniu w naszym przedszkolu było wielkie zamieszanie. Piekliśmy pierniczki a kolejnego dnia dekorowaliśmy. Cudowny zapach naszych pierniczków unosił się cały tydzień w przedszkolu. W czwartek na ręce pani Sołtys przekazaliśmy pierniczki dla seniorów z Mędrzechowa. Przygotowaliśmy również paczki z piernikami dla naszych wieloletnich pracowników-emerytów. Pozostałe pierniczki trafią na nasz stół wigilijny oraz do naszych rodzinnych domów.

Zajęcia indywidualne z logopedii

Mikołajki

Dnia 05.12.2025 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedził święty Mikołaj, który przybył do przedszkola nie sam, towarzyszyła mu żona Mikołajowa i dwie wesołe elfice. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem. Na tą okazję przygotowały utwory muzyczne, które zaśpiewały. święty Mikołaj po wysłuchaniu piosenek obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Święty Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Andrzejki

28 listopada w Przedszkolu Publicznym w Mędrzechowie odbyła się Zabawa Andrzejkowa👩‍🎤💃 Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb 🎩i zabaw związanych z andrzejkową tradycją. Wszystkie przedszkolaki z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w licznych wróżbach. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły układając buty, wybierali serduszka z imionami. Pod czujnym okiem nauczycieli zorganizowano najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości- lanie wosku.

Każde dziecko miało nie lada zadanie by spróbować odczytać swoją przyszłość z powstałej bryłki wosku. Oczywiście wróżbom i zabawom towarzyszyła muzyka i tańce.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pyszny poczęstunek 🧁🍭

SPEKTAKL TEATRALNY – MAŁA ZIELONA PLANETA

W czwartek 27 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się do DDK w Dąbrowie Tarnowskiej na spektakl teatralny pt. ,,Mała, zielona planeta”, prezentowany przez aktorów z teatru ARTENES z Wrocławia. Spektakl promował wartości, które powinniśmy realizować każdego dnia, a mianowicie: szacunek do przyrody, dbałość o porządek, odpowiedzialność za dobro wspólne, świadomość wpływu na otaczające środowisko. Wyjazd był świetną okazją do integracji grup przedszkolnych. Wspólne przeżycia, rozmowy i emocje po spektaklu zbliżyły dzieci do siebie i wzmocniły ich relacje.

Listy do św. Mikołaja

Przedszkolaki wykonały wspaniałe listy do Św. Mikołaja, następnie przygotowały poczęstunek dla Mikołaja i jego pomocników. Po kilku dniach zauważyły, że ciasteczka zniknęły a kakao zostało wypite. Listy zabrał nasz ” Święty” , pozostawiając w przedszkolu śnieżne ślady swoich stóp. Dzieci pozdrawiają Mikołaja i czekają na spotkanie z nim już niebawem.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko, kolorze będącym symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone rozmowy na temat praw dzieci. Dzieci oglądały film edukacyjny i prezentację w tej tematyce, ozdabiały niebieskie okulary, które wzbogaciły obchody – przypominając o tym, jak ważna w rozmowie o prawach dziecka jest perspektywa dzieci oraz zrozumienie ich codziennych doświadczeń. Dzieci wykonały plakaty oraz śpiewały piosenkę pt. ,,Prawa dzieci”. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Logopedia

W kazdym tygodniu realizowane są również zajęcia indywidualne: logopedyczne i korekcyjno- kompensacyjne. W ramach tych zajęć doskonalimy mowę, słuch , wzrok , funkcje poznawcze.

Kampania „Dzieciństwo bez przemocy”

W dniu 19 listopada nasze przedszkole w ramach kontynuacji Ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy’, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat przemocy wobec dzieci oraz jej konsekwencji. W tym dniu nasze przedszkole rozbłysło czerwonym światłem – symbolem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci. STOP PRZEMOCY WOBEC DZIECI!

W przedszkolu w Medrzechowie dnia 14.11.2025 roku ,odbyła się uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu dzieci przedszkolne w pięknych galowych strojach występowały przed publicznością. Na początku części artystycznej odśpiewano hymn Polski, dzieci recytowały też piękne patriotyczne wiersze i piosenki. Każde dziecko posiadało kotylion oraz machało sercami i flagami w barwach narodowych. Na uroczystość przybyl zaproszony gość przedstawiciel Urzędu Gminy pani Ewa Pietruszka oraz rodzice dzieci. Wszystkim bardzo podobała się przedstawiona przez nasze przedszkolaki część artystyczna.

PRZEDSZKOLNY MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

13 listopada – w czwartek, przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w Przedszkolnym Marszu Niepodległości. Wspólnie przeszliśmy w uroczystym pochodzie niosąc flagi, biało – czerwone serca i radosnego ducha patriotyzmu. Pod pomnikiem zapaliliśmy znicze oddając hołd bohaterom, którzy walczyli i polegli za naszą Ojczyznę. To była piękna lekcja patriotyzmu i wspólnego świętowania.

Pieczenie chleba i robienie kanapek

#Szkoła do Hymnu

W piątek 7 listopada nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej # Szkoła DO Hymnu 2025. Przed budynkiem szkoły o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie ze Szkołą Podstawową w Mędrzechowie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Celem akcji jest zachęcanie dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości. To wyjątkowy i wzruszający moment, który pozwala najmłodszym poczuć wspólnotę oraz radość bycia częścią naszej Ojczyzny. Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie za wspólne świętowanie.

WIZYTA W BIBLIOTECE


W czwartek – grupa sówki wybrała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie. Pani Edyta opowiadała dzieciom o tym magicznym miejscu, z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały książki znajdujące się na półkach. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem Biblioteki. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały historii o krasnoludkach na podstawie książki M. Konopnickiej ,,O Krasnoludkach I O Sierotce Marysi”. Następnie z radością uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykonując krasnoludki. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas, wspaniałe zajęcia i pyszne jabłuszka.

W dniu 4.10.2025 roku przedszkolaki z przedszkola w Mędrzechowie wybrały się na pobliski cmentarz na grób poległego w 1939 r. żołnierza Jana Pluty oraz grób nieznanego żołnierza. Ku pamięci zostały zapalone znicze.

Pasowanie

Dnia 31.10.2025 roku w Publicznym Przedszkolu w Medrzechowie odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka najmłodszych wychowanków którzy dopiero we wrześniu po raz pierwszy przekroczyli próg przedszkola. Po krótkim występie maluchów w obecności rodziców, pani dyrektor przedszkola dokonała pasowania przy użyciu wielkiego ołówka. Maluchy otrzymały też z rąk pani dyrektor dyplomy,medale i kuferki z cukierkami. Maluchom towarzyszyły również koleżanki i koledzy ze starszych grup przedszkolnych . Od chwili pasowania dzieci trzyletnie zostały prawdziwymi przedszkolakami.

Pamiętamy….

W dniu 31,10,25 roku przedszkolaki z przedszkola z Medrzechowa ,udały się pod pomnik poległych żołnierzy na frontach dwóch wojen światowych pochodzących z Medrzechowa. W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych złożono kwiaty i zapalono znicze.

Logopedia

W  każdym tygodniu podczas ćwiczeń logopedycznych staramy się pozyskiwać nowe umiejętności. W tym tygodniu przedszkolaki wykonywały ćwiczenia narządów mowy przed lustrem aby każdy mógł zapamiętać odpowiedni układ narządów artykulacyjnych podczas danego ćwiczenia. Cwiczyliśmy również koncentrację uwagi, pamięć i czynności manualne.

WYCIECZKA DO MUZEUM DROGOWNICTWA

29 października wyruszyliśmy na wycieczkę do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Pogoda nam dopisała, dobre humory też. Pobyt w Muzeum rozpoczęliśmy od oglądania krótkich filmów animowanych ,,Bolek i Lolek” promujących bezpieczeństwo na drogach. Dzieci miały możliwość utrwalenia przepisów drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie przewodnicy oprowadzali nas po Muzeum i w bardzo ciekawy sposób opowiadali nam o tym wyjątkowym i jedynym w Polsce miejscu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały projekty dróg i mostów oraz używane do ich budowy materiały, narzędzia oraz maszyny, a także pamiątki drogownictwa. Wystawa wewnątrz budynku nawiązywała do trudnej pracy ludzi, jaką kiedyś musieli wykonać, by powstała droga. Po zwiedzaniu ekspozycji w środku Muzeum przeszliśmy do ekspozycji zewnętrznej na wolnym powietrzu, gdzie dzieci podczas spaceru alejkami spiralnymi podziwiały maszyny i urządzenia, które dawniej służyły drogowcom. Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca – dowiedzieliśmy się, jak zmieniała się technika drogowa na przestrzeni lat. Wróciliśmy do przedszkola z nową wiedzą i dobrymi wspomnieniami.

Grupa Skrzatów w bibliotece

W dniu 28 października grupa ” Skrzaty” udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie w celu kontynuowania cyklicznych spotkań z książką. Po wysłuchaniu wiersza o smutnym muchomorku i omówieniu jego treści dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Celem było stworzenie wesołego muchomorka, ktory pomimo, że jest trujący to jest jednak ozdobą lasu. Bardzo dziękujemy Paniom Edycie i Kamili za miłe przyjęcie.

Logopedia

W tym tygodniu podczas zajęć logopedycznych ćwiczyliśmy pamięć i koncentrację uwagi, wykonywaliśmy ćwiczenia oddechowe wykorzystując smakołyki, dzieci z grupy najmłodszej rozpoznawały dźwięki zwierząt. Zadbaliśmy również o kształtowanie pracy w grupach co jest ważnym aspektem w życiu naszych przedszkolaków. Podczas zajęć indywidualnych rozwijaliśmy mowę czynną, dzieci przeliczały elementy, utrwalały kolory oraz doskonaliły koncentrację uwagi.

BAL JESIENI

Jesień w pełni. Z tej okazji w piątek w naszym przedszkolu odbył się ,,Bal Jesieni”, w którym uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Główną częścią imprezy była prezentacja strojów wszystkich dzieci. Przedszkolaki z dumą pokazywały swoje stroje zaprojektowane przez rodziców. Dzięki temu na balu można było spotkać dynie, jeżeli, liski, wiewiórki i wiele innych cudownych jesiennych postaci. Jednym słowem przedszkole mieniło się wszystkimi kolorami jesieni. Każda z grup zaśpiewała przygotowaną piosenkę o tematyce jesiennej. Oprócz pląsów przy muzyce dzieci wzięły aktywny udział w zabawach ruchowo – naśladowczych, rozwiązywały jesienne zagadki podczas których utrwalały zdobyte wiadomości, wykonywały prace plastyczne. Mali jesienni przebierańcy bawili się doskonale, czego dowodem były uśmiechy na ich twarzach. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał listek – symbol jesieni. Dziękujemy rodzicom wspaniałych pomysłów na dziecięce stroje, a dzieciom życzymy, miłych wspomnień z ,,Balu Jesieni”.

JESIENNE KĄCIKI PRZYRODY

Jesień króluje nie tylko w sadach czy lasach. W naszym przedszkolu można ją również znaleźć w kącikach przyrody we wszystkich salach. Wraz z rozpoczęciem jesieni, w każdej grupie trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Nasze przedszkolaki podczas wspólnych spacerów zbierały kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście, kwiaty, które z wielką radością przynosiły do przedszkola. Nie zabrakło też niezwykłych okazów dyni czy innych ozdób. Wszystkie grupy wykazały się dużą pomysłowością i oryginalnością w tworzeniu kącików przyrody. Bogactwo zgromadzonych darów dało dzieciom możliwość do klasyfikowania, przeliczania, porównywania oraz tworzenia różnego rodzaju wytworów plastycznych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu kącików przyrody.

AKCJE SPRZĄTANIE ŚWIATA I SPRZĄTAMY DlA POLSKI

Już po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskich akcjach ekologicznych, których celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci oraz troska o nasze najbliższe środowisko. Przedszkolaki wyposażone w rękawice i worki na śmieci wyruszyły, by posprzątać najbliższe okolice. Dzieci uczestniczyły w działanich z dużym zapałem i powagą, a wspólna praca stała się okazją do integracji i pokazania, że każdy z nas może wpływać na czystość swojego otoczenia.Takie inicjatywy uczą, że dbanie o środowisko zaczyna się od małych kroków i codziennych decyzji.

Akcja” Nie bij mnie, kochaj mnie”

W dniu 17.10.2025 roku w Publicznym Przedszkolu w Medrzechowie przeprowadzono akcję społeczną,,Nie bij mnie kochaj mnie,, . W tym celu została zaproszona pani pielęgniarka z miejscowego Ośrodka Zdrowia . Przedstawiła dzieciom,,Historię misia,,w celu zrozumienia przez dzieci problemu krzywdzenia ich przez osoby dorosłe. Zaproszona przedstawicielka służby zdrowia wraz z dziećmi symbolicznie bandazowala pluszowe misie. W ten sposób dzieci zostały zapoznane z problemem krzywdzenia ich przez osoby dorosłe. Dzieci nauczyły się rozpoznawać problem oraz prosić inne osoby o pomoc.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 17.10.25 roku w P.P. Medrzechow odbyła się Akademia z okazji DEN. Na uroczystość przybyli zaproszeni przedstawiciele władz gminy, emerytowani pracownicy przedszkola oraz rodzice. Przedszkolaki elegancko ubrani w stroje galowe przedstawiły piękną część artystyczna. Na występ złożyły się okolicznościowe wiersze, piosenki i życzenia. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Na koniec dzieci wraz z członkami Rady rodziców obdarowały każdego pracownika przedszkola słodyczami. Życzenia nauczycielom złożył również przedstawiciel organu prowadzącego. Następnie rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Ten dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze .


Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Nagrania z występu

http://www.przedmed.vot.pl/wp-content/uploads/2025/10/Messenger_creation_20E0216F-54DB-4E5F-B23A-CE707EF28B02.mp4 

http://www.przedmed.vot.pl/wp-content/uploads/2025/10/Messenger_creation_72A3A942-A20C-4641-BAB5-7790850BAFCA.mp4

Dnia 16.10 2025 dziewczynki z naszego przedszkola, Dorotka Litwińska i Julia Gucwa wzięły udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki o zdrowiu, którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę i pomoc w przygotowaniu dziewczynek do występu, a Dorotce i Julci gratulujemy odwagi. Brawo za piękne wystąpienia na scenie.

Ćwiczenia logopedyczne

Kolejny tydzień zajęć logopedycznych za nami. Przedszkolaki chętnie uczestniczą zajęcia i wykonują nowe ćwiczenia.

Konkurs Kotylion

Jedna dziewczynka z grupy 6-latków została wytypowana do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie patriotycznym pt. ” Kotylion”. Samodzielnie i bardzo starannie  wykonała pracę plastyczną.

Logopedia

Kolejny rok szkolny to kolejny rok ćwiczeń logopedycznych indywidualnych i grupowych. Przedszkolaki wykonują ćwiczenia oddechowe, formacyjne, ćwiczą narządy mowy. Starsze grupy utrwalają prawidłową artykulację głosek syczących oraz szumiących.

MOBILNA BIBLIOTEKA W PRZEDSZKOLU

W piątek gościliśmy w przedszkolu Panią Edytę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie. Dzieci miały okazję wypożyczyć książki do domu z wcześniej przygotowanego dla nich pakietu. Podejmowane akcje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Biblioteka w przedszkolu – jest doskonałym miejscem do zachęcania dzieci do czytania. Czytanie w przedszkolu sprawia, że dzieci uczą się wartościowych umiejętności, takich jak empatia, rozumienie emocji czy budowanie relacji międzyludzkich. Bardzo dziękujemy za propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Dnia 3 października nasze przedszkole wzięło udział w programie pt. ” Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej” – Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W ramach programu dzieci obejrzały filmy edukacyjne pt. ” Nie daj się”, ” Stop agresji, stop przemocy „, odbyła się pogadanka tematyczna, następnie przedszkolaki wykonały plakat ” Stop przemocy”.

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY ,,NIEZWYKŁA PODRÓŻ PO WIERSZACH KONOPNICKIEJ, BRZECHWY TUWIMA

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie ,,Niezwykła podróż po wierszach Konopnickiej, Brzechwy, Tuwima. Założeniem projektu jest wprowadzanie dzieci w otaczający świat przyrodniczy, społeczny, emocjonalny, poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy i słownictwa dzieci. W roku szkolnym 2025/2026 przybliżymy dzieciom postać M. Konopnickiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, autorów pięknych wierszy dla dzieci, które napisane są tekstem rymującym co sprawia, że dzieci chętnie słuchają i zapamiętują fragmenty tekstu. W ramach projektu założyliśmy w salach kąciki literatury polskich autorów wierszy dla dzieci: M.Konopnickiej, J. Brzechwy, J. Tuwima. Dzieci zapoznawały się ze zbiorem książeczek zgromadzonych w przedszkolnych biblioteczkach.

Bądź Eko na jesień

W piątek 26.09.2025 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji zorganizowanej i prowadzonej przez ekodoradcę Gminy Mędrzechów ” Bądź Eko na jesień, wymień plastik na wrzosy”, która polegała na wymianie nakrętek na sadzonki wrzosów. Dzieci miały możliwość pogłębiania i utrwalenia wiadomości na temat związany z ochroną środowiska, w tym z ochroną powietrza. Przyniesione sadzonki wrzosów udekorowały hol naszego przedszkola.

AKCJA ,,PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA”

25 września nasze przedszkolaki włączyły się do ogólnopolskiej akcji ,,Przytul się do drzewa” organizowanej przez ,,Strażników lasu”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre zachowywanie się w lasach. Dzięki akcji przytulenia się do drzewa nie tylko pokazaliśmy mądrą postawę leśną, ale i zyskaliśmy coś dla siebie. Dzieci tuląc się do drzewa pokazały, że kochają przyrodę i chcą o nią dbać.

Spotkanie z książką

W dniu 24 września dzieci z grupy 6 latków wzięły udział w bliskim spotkaniu z książką. Dzięki wizycie Pani Edyty z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie za uwagą wysłuchały czytanej przez nią książki pt.” Skarby jesieni „. Po wysłuchaniu chętnie wypowiadały się na temat jej treści i jesiennych przygód jej bohatera Fenka. Bardzo dziękujemy za zachęcanie naszych wychowanków do czytania.

SPOTKANIE PRZY PAŚNIKU

23 września – dzieci uczestniczyły w wyprawie do lasu, gdzie czekała na nich niespodzianka. Pan leśniczy Kazimierz Żuchowicz z Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej w obecności pana Wójta Gminy Mędrzechów oraz członków Koła Łowieckiego przekazali naszym przedszkolakom paśnik dla zwierząt leśnych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak mogą pomagać zwierzętom przetrwać zimę, jakie jest znaczenie lasu w życiu człowieka. Leśniczy przypomniał dzieciom zasady zachowania w lesie, a także jak należy chronić lasy. Zajęcia w terenie upłynęły w bardzo miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawe wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych przedszkolaków. Na koniec dzieci wypełniły paśnik pokarmem, który zgromadziły w przedszkolu i obiecały, że będą opiekować się zwierzętami dokarmiając je. Bardzo dziękujemy Panu leśniczemu, Panu wójtowi oraz Kołom Łowieckim Szarak – Skrzynka i Cyranka Bolesław za przekazanie karmnika pod opiekę dzieci oraz za upominki dla dzieci.

Wycieczka na” Farmę dyni”

W ramach dnia przedszkolaka dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Zalipia na „Farmę dyni”. Nasz pobyt na farmie rozpoczął się warsztatami plastycznymi gdzie dzieci malując farbami dynie mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Był słodki poczęstunek po czym dzieci mogły oddać się do woli zabawie korzystając z miejsc przygotowanych specjalnie do niej.

Spotkanie z policjantem

Dnia 19.09.25. roku w P.P Medrzechowie odbyło się spotkanie pana.policjanta z dziećmi. Pan dzielnicowy z Komisariatu w Szczucinie przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dotyczyły one bezpieczenstwa w kontaktach z obcymi, w ruchu drogowym. Wskazał na niebezpieczeństwo związane z zabawą zapałkami oraz urządzeniami elektrycznymi. Omówił też zagrożenia płynące z zabawy obcymi zwierzętami. Opowiedział dzieciom o pracy policjanta i o służbowym wyposażeniu. Na koniec wręczył dzieciom odblaskowe breloczki. Dzieci podziękowały za wizytę i wręczyły wykonany samodzielnie upominek. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września wszystkie grupy z przedszkola obchodziły Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia dzieci brały udział w różnych zabawach plastycznych i ruchowych związanych z kropkami. Odkrywały swoje talenty, poznawały swoje mocne strony, pobudzały wyobraźnię. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Wspólnie bawiliśmy się też przy piosenkach o kropce. Atmosfera była pełna radości, energii i zaangażowania.


Zebranie organizacyjne
W dniu 4 września (czwartek) o godz.16.00 odbędzie się zebranie organizacyjne dla rodziców. Zapraszamy wszystkich rodziców.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

,,Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole, nową drogą pójdziemy odważnie”

27 czerwca 2025r. Odbyła się uroczystość zakończenia przedszkola. Tego dnia dzieci 6 – letnie żegnały się że swoimi paniami, całym personelem, a także młodszymi kolegami i koleżankami. Grupy młodszych dzieci pożegnały starszych kolegów pięknymi wierszami i piosenkami, a także wręczyły im drobne upominki. Po programie artystycznym Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i życzyła im by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi. Na zakończenie absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i książki upominkowe. Ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drodzy absolwenci powodzenia i samych sukcesów w szkole!
Drodzy rodzice, dziękujemy Wam za zaufanie, jakim nas obdarzyliście, oddając w nasze ręce najcenniejsze skarby – Wasze dzieci. Wierzymy, że nasze przedszkolaki będą dobrze przygotowane do stawienia czoła nowym wyzwaniom, które przyniesie szkoła.

Ważnym wydarzeniem w tym dniu było także pożegnanie Pani Danuty Kani, która pracownikiem naszego przedszkola była przez prawie 40 lat, a funkcję dyrektora pełniła przez 15 lat. Szanowna Pani Dyrektor dziękujemy za profesjonalizm, każde ciepłe słowo i pomocną dłoń. Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, żeby nie zabrakło czasu na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

Z wdzięcznością – Pracownicy Publicznego Przedszkola w Mędrzechowie.

Mobilna biblioteka

W dniu 24 czerwca nasze przedszkole odwiedziła Pani Edyta z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie. Mobilna biblioteka pozwoliła dzieciom na wymianę pożyczonych książek. Wszyscy z wielką uwagą słuchali opowieści o przygodach bohaterów Psiego Patrolu. Mamy nadzieję, że będzie to dla dzieci zachętą do czytania książek podczas wakacyjnej przerwy. Zachęcamy również do odwiedzania oraz udziału w wakacyjnych zajęciach Biblioteki.

„Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantem.

W dniu 17 czerwca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w spotkaniu z Panem policjantem. Uważnie słuchały prelekcji na temat własnego bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Utrwaliły sobie zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach np. na drodze, podczas przechodzenia przez jezdnię, w kontaktach z obcymi osobami. Dzieci miały okazję zapoznać się z radiowozem, sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Przedszkolaki uważnie słuchały rad i wskazówek policjanta. Panu Arkadiuszowi dziękujemy za wizytę i życzymy dalszej owocnej pracy.

PIKNIK Z „MĄDRĄ BAJKĄ”

16 czerwca nasze przedszkolaki brały udział w projekcie pt.” Piknik z mądrą bajką”. Na stadionie w Medrzechowie wśród zieleni na świeżym powietrzu wysłuchały bajek i baśni z morałem czytanych przez nauczycieli. Wysluchaly również słuchowiska radiowego. Brały udział w licznych zabawach i grach ruchowych. Na koniec pikniku częstowały się owocami i smakołykami przygotowanymi przez Panie.

PODZIĘKOWANIA

W imieniu całej społeczności przedszkolnej składam serdeczne podziękowania dla rodziców, Pani sołtys Mędrzechowa oraz Paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie za pomoc w przygotowaniu i organizacji Dnia Rodziny. Chcę wyrazić wdzięczność za niezawodne wsparcie i zaangażowanie w życie naszego przedszkola. Dziękuję za obecność i wsparcie. Z wyrazami szacunku

Dyrektor Elżbieta Szarkowska

ŚWIĘTO RODZINY

W naszym przedszkolu w Medrzechowie sobota 14.06.2025 roku upłynęła pod znakiem,, Święta Rodziny,,. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych długo pracowały przygotowywały się do tego dnia, aby jak najlepiej zaprezentować się swoim rodzicom . Dzieci zaprosiły swoich rodziców do Domu Ludowego gdzie wcześniej została wykonana dekoracja. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. Rodzice usiedli przy stolikach a dzieci przedstawiły montaż slowno- muzyczny. W repertuarze znalazły się pięknie recytowane indywidualnie wiersze oraz piosenki. Rodzice obejrzeli również taniec z czerwonymi balonami w kształcie serduszek który wykonały dzieci ze starszych grup oraz został przedstawiony taniec krakowiak przez maluchów. Po zakończonej części artystycznej dzieci swoim mamusiom i tatusiom wręczyły upominki. Następnie rodzice zostali zaproszeni na ciasto i kawę, zaś dzieci udały się wraz z nauczycielami na plac zabaw gdzie wesoło się bawiły.Pozniej rozeszły się do domów wraz z rodzicami.

WYCIECZKA DO ZAWADY

W dniu 11 06 2025 roku dzieci z przedszkola w Medrzechowie odbyły wycieczkę autokarową.Celem podróży był Park rozrywki ,,Szara Sowa,, w Zawadzie niedaleko Tarnowa. Na miejscu dzieci korzystały z licznych urządzeń służących do zabawy. Pokonywały tory przeszkód wspinały się po drabinkach sznurowych, zabezpieczonych siatką chroniąca przed upadkiem. Wykonywały skoki na trampolinach przy zapiętych pasach, grały w minigolfa, korzystały z dużych dmuchanych zjeżdżalni. Młodsze dzieci mogły w budynku pod dachem korzystać ze zjeżdżalni z basenami z piłeczkami. Pod koniec zabawy wszystkie dzieci poczęstowały się kiełbaską z grilla i wypiły ciepłą herbatkę. Następnie wróciliśmy do przedszkola.

DZIEŃ ULUBIONEJ ZABAWKI

W piątek 6 maja odbył się w naszym przedszkolu kolejny wyjątkowy dzień tym razem poświęcony zabawkom. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoją ulubioną zabawką. Pojawiły się misie, lalki, samochody, super bohaterowie oraz wiele innych. Dzień zabawek jest świetną okazją do tego, żeby nauczyć się zabawką dzielić, a to nie jest łatwe, zwłaszcza u najmłodszych dzieci. Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich zabawkach. Wspólnie się bawili i wymieniali się swoimi zabawkami. Podczas zabaw były okazje do przypomnienia sobie, że należy o zabawki dbać i odkładać je na wyznaczone miejsce po zabawie. Na koniec każdy rysował swoją ulubioną zabawkę. To był miły i kreatywny dzień w przedszkolu.

ROZCZYTANE PRZEDSZKOLE

W środę odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z Panią Edytą z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie. Dzieci zapoznały się z historią o zielonym groszku, wypowiadały się na temat wysłuchanego utworu. Wizyta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy.

Dzień dziecka

Dzień dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. Z tej okazji 30 maja, w naszym przedszkolu trwała zabawa na stadionie sportowym. W dniu swojego święta dzieci uczestniczyły w grach i zabawach. Były zabawy z chustą animacyjną, tor przeszkód, zjeżdżalnie, trampolina, malowanie twarzy, tatuaże i wiele innych atrakcji. Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą słodką niespodziankę. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za zorganizowanie i przeprowadzenie wspaniałej imprezy dla dzieci.

Logopedia


Przedszkolaki nadal wykonują ćwiczenia oddechowe, formacyjne, artykulacyjne. Utrwalamy dane głoski poprzez  liczne gry i loteryjki logopedyczne .


Wyjazd do PSP

Dnia 20 maja 2025 nasze przedszkolaki odwiedziły Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach programu ” Kręci mnie bezpieczeństwo”. Spotkaniem ze strażakami rozpoczęła prezentacja multimedialna na temat ” Jak prawidłowo wezwać pomoc w razie zagrożenia”. Dzieci z bliska miały możliwość poznać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak. O tym jak ważna i niebezpieczna jest praca strażaka, jak wielki szacunek im się należy wie każdy dorosły człowiek. Warto wpoić ten szacunek do pracy strażaków naszym dzieciom.

KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 14 maja odbył się konkurs recytatorski ,,Poeci dzieciom” skierowany do dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie gminy Mędrzechów. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie. Przedszkolaki z naszego przedszkola zaprezentowały wiersz grupowy Jana Brzechwy pt. ,,Tydzień” oraz dzieci z poszczególnych grup recytowały wiersze znanych poetów. Konkurs był okazją do promowania polskiej poezji, rozwijania zdolności recytatorskich i zainteresowania dzieci poezją. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Podziwiamy odwagę oraz zdolności recytatorskie. Składamy również podziękowania rodzicom, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie dzieci do występu.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Akademia z okazji 3 maja

W naszym przedszkolu w Medrzechowie odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Występowały dzieci ze wszystkich grup , recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne piosenki.Na występy dzieci licznie przybyli rodzice i wspólnie z dziećmi zaśpiewali hymn Polski.Przedszkolaki również odwiedziły pomnik poległych przodków i zapaliły znicze.

Projekt „MAŁOPOLSKA ŚCIEŻKA ROZWOJU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO”

Publiczne Przedszkole w Mędrzechowie wzięło udział w projekcie ” MAŁOPOLSKA ŚCIEŻKA ROZWOJU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO” realizowanego w ramach programu pn. ” Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) oraz UniiEuropejskiej – NextGenerationEU – szkolenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego. Działanie: C.2.1.3- e- kompetencje, finansowanego że środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i wzmacniania Odporności. Projekt swym zakresem obejmuje uczestnictwo nauczycieli w szkoleniach oraz warsztatach podnoszących kompetencje z zakresu wykorzystania technologii informacyjno – komunikacyjnych (TIK), sposobów bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, ochrony danych osobowych w sieci, higieny cyfrowej, a także aktywnych metod nauczania oraz praktycznego rozwijania warsztatu pracy. Zdobyte umiejętności nauczyciele będą mogli wykorzystać w pracy z dziećmi, pomagając im w bezpiecznym wchodzeniu w cyfrowy świat.Za kwotę grantu w wysokości 6366 złotych zakupiono monitor interaktywny.

Wyjazd do kina

30 kwietnia nasze przedszkolaki wybrały się do kina Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej na przedstawienie teatralne pt. ,,Alladyn”. Widowisko zaprezentował Katolicki teatr Edukacji z Krakowa. Występ zawierał wiele elementów humorystycznych. Wspaniała gra aktorska sprawiała, że dzieci z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Prezentowana opowieść wniosła bogate treści wychowawcze. Po spektaklu podeszliśmy pod pomnik upamiętniający poległych w latach 1914-1920, następnie zwiedzaliśmy park miejski, a na koniec dzieci bawiły się na placu zabaw.

Pokaz mody ekologicznej

23 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej. Przedszkolaki przygotowały cudowne stroje , wykazując się ogromną kreatywnością. Wszyscy wyglądali cudownie. Po pokazie każda grupa otrzymała swoje drzewko i posadziła je na terenie przedszkolnym manifestując tym zachowaniem chęć dbania o przyrodę .

Projekt

➡️”Małopolska Ścieżka Rozwoju Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego” – inicjatywa skierowana do nauczycieli wychowania przedszkolnego w województwie małopolskim, mająca na celu rozwój ich kompetencji zawodowych. ⬅️
➡️Nauczycielki z naszego Przedszkola wzięły aktywny udział w projekcie, który obejmował różnorodne szkolenia, warsztaty oraz działania wspierające rozwój nauczycieli.⬅️
➡️ Dzięki udziałowi w projekcie, placówka pozyska środki finansowe na zakup niezbędnych materiałów multimedialnych, które umożliwią jeszcze lepszą edukację dzieci. ⬅️
➡️Projekt stanowił ważny krok w podnoszeniu jakości edukacji przedszkolnej, a także w rozwoju zawodowym nauczycieli wychowania przedszkolnego.⬅️

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W Tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, zapoznały się z trudnym słowem – recykling, wykonywały prace plastyczne oraz uczestniczyły w zabawach ruchowo – naśladowczych. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

W okresie przedświątecznym na terenie przedszkola zorganizowano rodzinny konkurs wielkanocny ,,Najpiękniejsza pisanka, stroik wielkanocny,, Dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne prace i przyniosły do przedszkola. W dniu 08. 04. 2025 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. W konkursie wzięło udział 29 prac które oceniło niezależne jury w składzie trzech osób. Oceniano pracę w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci 6 latki, 5 latki i 3 i 4 latki. W każdej grupie wyłoniono 1,2 i 3 miejsce. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe a wszystkie pozostałe dyplomy wyróżnienia i również zostały nagrodzone.

W dniu 15 kwietnia odbyło się spotkanie dzieci z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Dąbrowy Tarnowskiej. Dzieci uczestniczyły w prezentacji multimedialnej nt. „Znaczenie szczepień ochronnych dla zdrowia”. Podczas oglądania bajki utrwalały prawidłowy sposób mycia rąk i dbania o higienę osobistą.

Życzenia wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych, pragniemy życzyć, abyście doswiadczyli mocy Zmartwychwstałego Chrystusa w Waszym życiu. Niech ta radosna okazja przypomni nam o zbawieniu i przebaczeniu, jakie niesie ze sobą miłość Boża. Niech Chrystusowy dar oświeci Wasze serca i obdarzy Was pokojem i nadzieją.

Dyrektor Publicznego Przedszkola wraz z Gronem Pedagogicznym i przedszkolakami

Dziś w przedszkolu odwiedził nas zajączek wielkanocny i podarował dzieciom czekoladowe jajeczka. Zrobił psikusa i rozsypał jajeczka na placu przedszkolnym. Dzieciaki same musiały  szukać i zbierać jajka do swoich koszyczków. Sprawiło im to wiele radości. Dziękują zajączkowi za super niespodzianek i zapraszają w następnym roku.

WARSZTATY WIELKANOCNE

W poniedziałek 14.04.2025 r w Domu Ludowym w Mędrzechowie odbyły się warsztaty wielkanocne w których wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Dzięki uprzejmości pani Sylwii, która w ramach współpracy z naszym przedszkolem przedstawiła prezentację na temat tradycji związanych z Zalipiem, sposobem malowania kwiatów zalipiańskich i pisanek wielkanocnych, dzieci miały okazję wykonać własne pisanki. Serdecznie dziękujemy pani Sylwii za przeprowadzenie warsztatów i poświęcony czas.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia to szczególny dzień dla osób z zaburzeniami autyzmu. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy szczególnie ten dzień. Dzieci obejrzały prezentacje przygotowaną przez nauczycieli , wykonały pracę plastyczną : Niebieskie motyle. Maszerowały z transparentami i motylami na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Wykonamy serce dla autyzmu i od dziś już wiedzą, że autyzm to nie choroba a zaburzenie. Zostały poinformowane jak należy osobom z autyzmem pomóc. Na koniec naszych  kilkudniowych zajęć w tej tematyce, przedszkolaki częstowały się pysznym deserem w kolorze niebieskim aby szczególnie zapamiętać tą tematykę.

MOBILNA BIBLIOTEKA W PRZEDSZKOLU

W środę gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Edytę , która po raz kolejny odwiedziła nas przynosząc książki z zasobów Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie. Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem oglądały książki, miały okazję wypożyczyć książkę do domu. Przypomniane zostały także zasady korzystania z książek. Podejmowane akcje cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Bardzo dziękujemy za magiczną podróż po literaturze i propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

W poniedziałek 24.03.2025 odwiedzili nas aktorzy z przedstawieniem pt. ” Zajęcza chatka”. Było to przedstawienie interaktywnej o charakterze profilaktycznym. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu i świetnie się bawiły. Dziękujemy aktorom studia teatralnego ” KRAK – ART” z Krakowa za wspólną zabawę oraz przekazaną wiedzę.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W piątek 21 marca 2025 roku przedszkolaki z przedszkola w Medrzechowie powitały pierwszy dzień wiosny. Podczas pięknej słonecznej pogody wybraliśmy się na spacer ulicami naszej miejscowości że słomianą kukłą Marzanną. Dzieci niosły nie tylko symbol odchodzącej zimy ale i barwne bibułowe kwiaty na powitanie wiosny. Dzieci również w salach rozwiązywały wiosenne zagadki, rebusy, tworzyły zbiory i przeliczaly sylwety kwiatów. Wesoło się bawiły w czasie wielu zabaw tematycznie związanych z wiosną.

Rekrutacja na rok szkolny 2025/2026. Dyrektor Publicznego Przedszkola w Mędrzechowie informuje, że w dniu 10 lutego rozpoczyna się rekrutacja dzieci na rok szkolny 2025/2026. Wnioski składają rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola w terminie do 21 marca. Dokumenty dostępne są na stronie internetowej placówki oraz w sekretariacie przedszkola. Zapraszamy !

Dzień kobiet w naszym przedszkolu

W przedszkolu w Medrzechowie Dzień Kobiet uroczyście obchodzono w dniu 07.03 2025 roku we wszystkich grupach wiekowych. Chłopcy wręczyli kwiaty i upominki paniom oraz własnoręcznie wykonane laurki koleżankom. Wszystkie dzieci brały też udział w wesołych zabawach i grach.

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. W salach powstały ,,dinozaurowe kąciki”. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Brały udział w wielu ciekawych aktywnościach. W trakcie zabaw ruchowych chętnie inscenizowały ruchem sposób poruszania się tych stworów oraz naśladowały ich głosy. Dinozaury królowały też w trakcie zabaw swobodnych. Zajęcia z dinozaurami wzbogaciły dzieci o wiele cennych informacji i były okazją do świetnej zabawy.

Dzień kota i dzień dinozaura w Bibliotece Korzystając z zaproszenia Pani Edyty z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w warsztatach czytelniczo – plastycznych. Grupy starsze świętowały Dzień kota, a młodsze Dzień dinozaura. Efektem pracy dzieci były piękne figurki zwierząt. Dziękujemy Paniom z biblioteki za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Zajęcia logopedyczne

Kolejne dni intensywnych ćwiczeń logopedycznych za nami. Każda grupa wykonywała ćwiczenia oddechowe, formacyjne i artykulacyjne. Grupa ” Tropiciele” i ” Odkrywcy” utrwalali głoski szumiące w zabawie, sprawiło im to wiele radości. Grupa ” Motylki ” w tym tygodniu bawiła się kolorami oraz świetnie przeliczała. Wspólnie w grupach wystukiwalismy dane rytmy i muszę szczerze powiedzieć, że idzie nam coraz lepiej . Przedszkolaki chętnie układali puzzle i układanki edukacyjne oraz brali udział w zabawach ruchowych, którymi urozmajcaliśmy zajęcia logopedyczne.

Wycieczka do Kulkolandu

W piątek 21 lutego 2025 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Kulkolandu w Radomyślu Wielkim. Celem naszej wycieczki było kształtowanie współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej. Każdy przedszkolak z niecierpliwością czekał na ten dzień. Po przybyciu na miejsce dzieciom zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa po czym dzieci udały się do zabawy. Z ogromnym entuzjazmem oraz dużą dawką energii korzystały z dostępnych w sali sprzętów. Wszystkie dzieci ogarnęła fala radości. Biegały, skakały, zjeżdżały na zjeżdżalni, zabawie nie było końca. Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Mobilna biblioteka

W dniu 18 lutego po raz kolejny odwiedziła nasze przedszkole Pani Edyta z mobilną biblioteką. Dzieci miały okazję wypożyczyć nowe książki do czytania w domu. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o przygodach Kici Koci. Pracujemy nad tym ,aby nasze dzieci rozwijały swoją wiedzę o świecie również poprzez kontakt z książką.

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

W piątek 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, były atrakcje i pogadanki. Takie dni mają na celu promowanie miłości, przyjaźni i życzliwości wśród dzieci. Przedszkolaki przygotowywały własnoręcznie serduszka walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek. Nie zabrakło zabaw tematycznych, czy tańców w rytmie walentynkowych piosenek. Atmosfera była bardzo przyjazna i pełna uśmiechów. Takie święto pozwala dzieciom wyrażać emocje i uczyć się wartości takich jak: współpraca, empatia i szacunek dla innych.

Bal karnawałowy
Dnia 6 lutego w naszym przedszkolu odbył się w bal karnawałowy przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Wystrój sal wprowadzał w radosne nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Były „tańce – łamańce „oraz konkursy i rywalizacja. Jednym słowem zabawa na 102! Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Zajęcia logopedyczne

W tym tygodniu podczas zajęć logopedycznych w grupach zadbaliśmy o wszechstronny rozwój u dzieci, który ma ogromne znaczenie w rozwoju mowy u dziecka.

A my nadal działamy na zajęciach grupowych i  indywidualnych. Uśmiechy dzieci nie znikają z ich twarzy więc śmiało można powiedzieć że to nie tylko ćwiczenia logopedyczne ale również świetna zabawa.

Stroiki świąteczne przygotowane przed świętami w każdej grupie

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Święto Dziadka to dni pełne radości i wzruszeń. Z tej okazji 17.01.2025 roku dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoje kochane babcie i kochanych dziadków na wspólne świętowanie Dnia Babci i dziadka. Nasi goście obejrzeli przygotowaną przez panie i dzieci część artystyczną. Po występie i życzeniach dzieci obdarowały swoich kochanych dziadków upominkami po czym wszyscy goście zostali zaproszeni na kawę i ciasto. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie poczęstunku. Dzięki waszemu zaangażowaniu i pomocy ten wyjątkowy dzień wyglądał tak wspaniale.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki z grupy ll i lll wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Jesienne drzewo”, organizowanym przez Przedszkole Miejskie w Łodzi. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci technik plastycznych na zajęciach, rozwijanie aktywności twórczej dzieci pod kierunkiem nauczyciela, rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającego świata. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz nagrody rzeczowe. Dzieciom gratulujemy za duże zaangażowanie i włożony trud w prace.

Dyrekcja, pracownicy przedszkola oraz przedszkolaki

W piątek 20 grudnia w naszym przedszkolu po wielu przygotowaniach przedświątecznych dzieci świętowały wspólny opłatek wigilijny. Wszyscy złożyliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowe oraz podzieliliśmy się opłatkiem następnie spożywając tradycyjne potrawy wigilijne.Wszyscy odczuliśmy magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

W naszym przedszkolu w tym roku  dzieci pracowały aby podarować łańcuch choinkowy dla Nikosia na licytację. Wykonały kawał dobrej roboty. Łańcuch opasał całe nasze przedszkole, można nim udekorować nie jedna a kilka choinek. Po zakończeniu licytacji szczęśliwym właścicielem łańcucha został Pan Michał Gambowski. Dziękujemy Panu za wielkie, gorące serce. Podczas odbioru łańcucha Pani Michał wcielił się w rolę „Świętego Mikołaja ” i obdarował nasze przedszkolaki słodyczami za co również serdecznie dziękujemy.

W dniu 17 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z książką w ramach realizacji projektu „Małą książka, wielki człowiek ” realizowanego we współpracy z Gminną Biblioteki Publiczną w Mędrzechowie. Dzieci na podstawie książki „Kicia, Kocia w teatrze” dowiedziały się jak należy przygotować się do wizyty w teatrze oraz jak należy się tam zachowywać. Dziękujemy Pani Edycie za wizytę.

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Już na początku grudnia przedszkolaki rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zostały zapoznane z tradycjami i symbolami Bożego Narodzenia w toku różnorodnych działań – pogadanek, czytania literatury dziecięcej. Tworzyły również świąteczne dekoracje i ozdoby choinkowe – wspólnie ubierały choinkę, wykonały łańcuchy z kolorowego papieru oraz stroiki. Piekły i ozdabiały lukrem pyszne pierniczki. Było dużo emocji, a w trakcie tej twórczej pracy towarzyszyły dzieciom dźwięki tradycyjnych kolęd i pastorałek. Wszyscy poczuliśmy ,,magię świąt”.

Warsztaty plastyczne w Zalipiu

W dniu 13 grudnia 2025 roku zorganizowano wyjazd dzieci z przedszkola w Medrzechowie do Domu Malarek w Zalipiu. Brały udział w warsztatach plastycznych tematycznie związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Kultywowały tradycje bożonarodzeniowe gdyż kolorowały sylwety aniołków oraz plastikowe bombki choinkowe ozdabiając je zalipianskimi wzorami.

Świąteczne pierniczki

W dniu 10 i 12 grudnia 2024 roku dzieci z przedszkola w Medrzechowie piekły i ozdabiały świąteczne pierniczki. Dzieci były bardzo zaangazowane podczas wycinania pierniczków foremkami i ozdabiania ich lukrem.

Konkurs logopedyczno- plastyczny został rozstrzygnięty. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Wystawa prac znajduje się w holu przedszkola, zapraszamy do podziwiania wspaniałych prac. Wszystkie dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Mikołajki

6 grudnia to jeden z najważniejszych dni dla każdego przedszkolaka. W tym roku też to był wyjątkowy dzień. Po kilku godzinach wyczekiwania, dotarł do Nas Święty Mikołaj, sprawiając dzieciakom ogromną radość. Prezentów starczyło dla każdego, każdy mógł uściskać, pocałować a nawet pogilgotać Naszego Świętego. Czekamy na Ciebie kochany Mikołaju za rok bo obiecałeś, że będziesz o Nas pamiętał.



Wyjazd do dąbrowskiego kina

Dnia 2 grudnia dzieci 5-6 letnie odwiedziły kino w Dąbrowie Tarnowskiej na spektakl ” Królowa śniegu ” Katolickiego Teatru z Krakowa.

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W dniach 14, 19 listopada oraz 2 grudnia przedszkolaki z wszystkich grup wybrały się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w
Mędrzechowie W ramach projektu ,,Mała książka wielki człowiek”. W bibliotece odbył się cykl spotkań mający na celu promowanie zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania się. Przedszkolaki wysłuchały historii, opowiadań i wiersza o zdrowym odżywianiu, brały udział w warsztatach plastycznych tworząc ludziki z naturalnych warzyw i sylwety warzyw. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem Biblioteki oraz poznały zasady wypożyczania książek. Na koniec był poczęstunek zdrowymi jabłkami. Dzieciom bardzo spodobała się przygoda z książką w bibliotece. Dziękujemy pani Edytce i pani Madzi – spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Pasowanie na przedszkolaka

27 listopada odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Mamy zaszczyt ogłosić, że dzieci z grupy I, teraz już pod nazwą Motylki zostały przyjęte do grona Publicznego Przedszkola w Mędrzechowie. Zyczymy wszystkim maluszkom samych radosnych chwil spędzonych na zabawie i nauce.

Każdego roku dnia 25 listopada do przedszkola wraz z dziećmi przychodzą ich ukochane misie. Tego dnia dzieci bawią się z misiami, tańczą , grają w różne gry, rysują, usypiają misia.

„Smacznie i zdrowo”-sałatka owocowa

W naszym przedszkolu również obchodziliśmy „Światowy  dzień wcześniaka”. W ramach akcji dzieci pozyskały wiedzę na temat ” dzieci – wcześniaków”. Część z nich sama urodziła się przed czasem o czy mówili. Porównywali wagę najmniejszego wcześniaka urodzonego w Polsce do pomarańczy. Wiedzą już, że symbolem i maskotka wcześniaków jest ośmiornica  i czemu ona ma służyć. Tworzyły w grupach fioletowe serca z bibuły oraz wykonały prace plastyczną ” Fioletowa skarpetka dla wcześniaka”. Dziękujemy za nominację: Publiczne Przedszkole w Zalipiu.



MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

W środę – 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, przyłączyliśmy się do akcji organizowanej przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi których prawa nie są przestrzeganie. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny ,,Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka”. Wysłuchały wiersz M.Brykczyńskieo ,,O Prawach Dziecka”. Zostały wykonane plakaty. Dzieci za pomocą odcisku ręki w niebieskim kolorze dały dobry przykład tego, że znają swoje prawa. Na koniec spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy ,,Piosenkę o prawach dziecka” oraz uczestniczyliśmy w integracyjno- ruchowej zabawie z wykorzystaniem niebieskich balonów. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka oraz poczucie własnej wartości, a także świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym, dobrym człowiekiem.


Robienie pizzy

W piątek 15 listopada gościliśmy w przedszkolu panią pielęgniarkę. Spotkanie zorganizowane w ramach programu profilaktycznego pt. „Zdrowa rodzina”. Tematem spotkania był zdrowy styl życia oraz nałogi i uzależnienia . W celu sprawdzenia poznanych wiadomości przeprowadzono quiz wiedzy na temat nałogów i uzależnień. Najbardziej aktywne dzieci zostały nagrodzone.

W tym tygodniu w naszym przedszkolu grupa „Jeżyki” uczestniczyła w zajęciach: „Spotkanie z mądra bajką”. Maluszki przed wyjściem do kina otrzymały bilety, dodatkowo aby poczuły klimat, każdy przedszkolak otrzymał torebke z chrupkami kukurydzianymi. W fantastycznym humorze obejrzały bajki: ” Bolek i Lolek na wakacjach”, „Reksio”, ” Pampalini”. Następnie wykonały prace plastyczną: ” Ilustracja do ulubionej bajki”.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Kto ty jesteś? – Polak mały…

W piątek – 8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Nipodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym: dumnie, przyjmując właściwą postawę – na baczność, odśpiewały hymn Polski- ,,Mazurek Dąbrowskiego”, recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Podczas występów dzieci młodsze pięknie zatańczyły – Poloneza. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych – Małych Polaków. Dziękujemy dzieciom za wspaniały występ oraz rodzicom za liczne przybycie na naszą uroczystość.

W dniu 8 listopada nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu. Przed budynkiem przedszkola o symbolicznej godzinie 11.11 wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola odśpiewali przy akompaniamencie muzycznym hymn Polski. W ten sposób kontynuujemy świętowanie 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

07.11.2024r. Dzieci z naszego przedszkola brały udział w Marszu Niepodległości. Dzieci maszerowały po ulicach naszej miejscowości z flagami i balonami w barwach naszej Ojczyzny. Następnie pod pomnikiem modliły się wraz z opiekunami za poległych.

Kolejny tydzień i kolejne zajęcia logopedyczne w grupie 6- latków. Tym razem ćwiczymy przed lustrem język, wargi, żuchwę aby usprawnić ćwiczenia indywidualne. Ponadto dołączyliśmy cwiczenia oddechowe aby usprawnić tor oddechowy.

Dnia 28.10.2024 dzieci z naszego przedszkola odwiedziły groby żołnierzy którzy zginęli na naszych ziemiach w czasie l i ll wojny światowej. Światełko pamięci grupy starsze zapaliły na cmentarzu a grupa najmłodsza na pomniku . Pamięć poległych uczczono momentem zadumy.

WYCIECZKA DO PROMIENNEGO ZAMKU

21 października wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Promiennego zamku w Tarnowie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej,zręczności oraz orientacji przestrzennej,integracja dzieci poprzez wspólne zabawy,nabywanie kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. W Promiennym zamku dzieci chętnie brały udział w zabawach, do woli mogły korzystać ze zjeżdżalni,torów, przeszkód, basenów z kulkami oraz wszelkiego rodzaju zabawek. Wycieczka okazała się wspaniałą przygodą. Zmęczone ale szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola.

Zajęcia logopedyczne

Kolejny tydzień i kolejne ćwiczenia logopedyczne – grupowe.

ZAJĘCIA KULINARNE

W tym tygodniu grupa „Jeżyki” brały udział w  zajęciach kulinarnych realizujac  program ” Kulinarne przysmaki, które lubią przedszkolaki”. Dzięki pomocy wspaniałych pań z KGW Mędrzechów dzieci poznały tajniki wykonania ciasteczek owsianych oraz ciasteczek kruchych z serem. Po upieczeniu nastąpiła wyczekiwana degustacja.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 17. 10 nasze przedszkole odwiedził asp. Arkadiusz Warzecha z Komisariatu Policji w Szczucinie. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach – bezpiecznego poruszania się po drogach, kontaktach z nieznajomymi, numery alarmowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacją wyposażenia policjanta niezbędnego do wykonywania pracy. Następnie dzieci zapoznały się z wyposażeniem radiowozu, sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Przekazane informacje na pewno zapewnią dzieciom bezpieczeństwo w różnych sytuacjach zagrożenia.

5 października dary dla powodzian zebrane dzięki naszym przedszkolakom zostały dostarczone bezpośrednio do mieszkańców gminy Lewin Brzeski a dokładnie do miejscowości Przecza i Wronów. Z całego serca dziękujemy.

JESIEŃ W KĄCIKACH PRZYRODY

Tegoroczna Złota Polska Jesień dała nam wiele barwnych darów. W naszych salach można znaleźć ją w kącikach jesiennych. Wraz z rozpoczęciem jesieni, w grupach trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawych, bogatych w dary jesieni kącików przyrody. Przedszkolaki podczas licznych jesiennych spacerów zbierają: kasztany, żołędzie, szyszki, nasiona klonu, a także kolorowe liście i z wielką radością przynoszą je do przedszkola. Zebrane dary jesieni wykorzystujemy w trakcie zajęć jako liczmany, czy materiał do prac plastycznych.
Podkreślić należy, że kąciki przyrody w przedszkolu dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania.

I pomoc przedmedyczna

Korzystając z obecności Pana Karola w naszym przedszkolu przeprowadzone zostały zajęcia dla grup 5 i 6 latków z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z dużym zaangażowaniem i ciekawością ćwiczyły praktycznie na fantomie. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę potrafią wykorzystać w razie zagrożenia życia.

Próbna ewakuacja budynku przedszkola

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w przypadku zagrożenia pożarowego oraz innych sytuacjach kryzysowych w naszym przedszkolu zorganizowano próbną ewakuację budynku. Pod czujnym okiem st.kpt. Karola Piekielniaka z Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej ćwiczyliśmy zachowanie się w sytuacji zagrożenia.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty . W naszym przedszkolu świętowaliśmy 11 października .Przedszkolaki podziękowały swoim paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech , życzliwość ,za opiekę ,dobre rady ,czyste sale oraz smaczne posiłki . Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach, piosenkach i tańcach. Po części artystycznej zostały wręczone nagrody dyrektora oraz wójta. Pani dyrektor życzyła wszystkim pomyślności i radości z wykonywanej pracy. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas i miłe słowa.

AKCJA EKOLOGICZNA – SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 08.10.2024r. – Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w tegorocznej akcji ,,Sprzątanie Świata”. Akcja ma na celu rozbudzić świadomość ekologiczną, zachęcić do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Dzieci z poszczególnych grup wyposażone w rękawice i worki, z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zbierania śmieci, ucząc się ich segregowania. Porządkując wyznaczony teren miały poczucie, że robią coś ważnego dla naszej planety. Działania takie, jak sprzątanie Świata zwiększają aktywność dzieci w zakresie ochrony przyrody, uwrażliwiają je na potrzeby środowiska naturalnego i kształtują u najmłodszych właściwe postawy. Bardzo pozytywnym akcentem było to, że dzieci znajdują coraz mniej śmieci na terenie Mędrzechowa, co świadczy o tym, że mieszkańcy dbają o swoje najbliższe środowisko.

Zajęcia logopedyczne

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu będą realizowane grupowe zajęcia logopedyczne pod hasłem : Sprytna buzia i język. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, które mają na celu  wsparcie wszystkich przedszkolaków. Zaczynamy od kształtowania prawidłowego toru oddechowego oraz ćwiczeń warg i języka w niecodzienny sposób , tak aby zajęcia dla dzieci były miłe i przyjemne a jednocześnie spełniały swoje zadanie.

A my kolejny tydzień nie próżnujemy tylko łączymy przyjemne z pożytecznym i wykonujemy kolejne ćwiczenia oddechowe  oraz ćwiczenia narządów mowy. Wykorzystujemy różnorodne materiały i sposoby. Takie metody ćwiczeń bardzo przypadły do gustu przedszkolakom i mamy zamiar je kontynuować.

Dzień Chłopaka

„W tym dniu szczególnym września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego, dzisiaj święto wasze, dzień prezentów i życzeń”


W dniu 30.09.24 roku w przedszkolu w Medrzechowie obchodzono Dzień Chłopaka. Święto to, jest ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu. Wszystkie dziewczynki we wszystkich grupach złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewamy uroczyste „Sto lat”, wręczyły upominki. Dzieci wesoło bawiły się w ogrodzie i częstowały się watą cukrową. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy.

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

,, Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy”

W piątek wszystkie grupy przedszkolne obchodziły ,, Dzień Jabłka”. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Tego dnia dzieci ubrane były na kolor jabłek: czerwonych, zielonych i żółtych. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Obejrzały na obrazkach, jak wygląda praca w sadzie. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Piły sok z jabłek, jadły jabłka, rozwiązywały zagadki. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były tańce do piosenek ,, Małe czerwone jabłuszko”, ,, Czerwone jabłuszko”, a także konkursy. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu: przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości z wykorzystaniem naturalnych okazów. Dzieci wykonały prace plastyczne (różnymi technikami – wycinanie, wydzieranie z papieru) przedstawiające jabłko. Kolorowy i pachnący ,,Dzień Jabłkowy” zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

DZIEŃ LIŚCIA

W dniu 23.09.2024 r. w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień liścia. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na żółto, uczyły się rozróżniać rodzaje liści, porównywały ich kształt i kolory, segregowały liście przyniesione ze spaceru.Dużo radości było także podczas zabaw ruchowych i w trakcie wykonywania prac plastycznych.

EDUKACJA PROZDROWOTNA

W ramach realizacji edukacji prozdrowotnej w naszym przedszkolu codziennie spędzamy czas na świeżym powietrzu. W ten sposób kształtujemy u dzieci zachowania służące zdrowiu, rozwijamy sprawność fizyczną i aktywność ruchową. Tej aktywności służy również piękna pogoda, którą rozpieszcza nas rozpoczynająca się jesień.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W PACANOWIE Dnia 20.09.2024r grupa 5 i 6 latków wybrała się na wycieczkę autokarową do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Po przybyciu na miejsce dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty. Nasze grupy przygotowały krótką prezentację w formie piosenki pt. ,,Drużyna marzeń”. Dla przedszkolaków bardzo miłym akcentem było przyjście Koziołka Matołka. Spotkanie to wzbudziło zachwyt i uśmiech naszych milusińskich. Dzieci miały możliwość skorzystania z Parku Edukacyjnego ,,Akademia Bajki”, parku linowego ze zróżnicowanym torem przeszkód i zjeżdżalnią. Zabawy w parku, okazały się ciekawym wyzwaniem i przyniosły dzieciom dużo radości. Następnie oglądaliśmy spektakl teatralny, który przeniósł dzieci w magiczny świat literatury. W ogrodzie Bajek i Baśni mogliśmy podziwiać Zwierzyniec, w którym znajdowały się zwierzęta, takie jak alpaki, kucyki, kozy oraz różnorodne ptactwo. A na koniec była wspaniała zabawa w labiryncie. Po tak dużej dawce emocji i wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola. Ten dzień był pełen uśmiechu, niesamowitych wrażeń, niespodzianek i edukacyjnych zabaw.

Pomoc dla powodzian

W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka artykułów dla powodzian pod hasłem ” Przedszkolaki dla powodzian „. Wszyscy chętnie wsparli potrzebujących Polaków. Dziękujemy z całego serca naszym dzieciakom i rodzicom za okazane serce. Dzięki takim akcjom uczymy nasze dzieci empatii, która jest tak bardzo potrzebna w dzisiejszym świecie.

JEŻYKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PREDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, każdy świętuje Dzień przedszkolaka”

Ogólnopolski Dzień przedszkolaka co roku przypada 20 września. Jest to bardzo ważna data dla wszystkich przedszkolaków. W tym roku magiczny dzień 20 września wypadł w piątek i na nasze „Jeżyki”, maluszki z I grupy czekało wiele wspaniałych niespodzianek i atrakcji. Na stadionie sportowym zostały zorganizowane różne zabawy, konkurencje sportowe i słodki poczęstunek. Było miło i wesoło a uśmiechy nie znikały maluszkom z twarzy. W nagrodę za aktywny udział dzieci otrzymały przygotowaną niespodziankę-kolorowe zakreślacze.



Zebranie

W dniu 5 września (czwartek), o godz.16.00 odbędzie się zebranie organizacyjne dla rodziców. Zapraszamy wszystkich rodziców.

Ogloszenie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25 w poniedziałek 2 września. Przedszkole czynne od godziny 7:00-16:00.

Dla zainteresowanych msza święta w Kościele Parafialnym w Medrzechowie o godz. 8:30.


Podziękowania

Serdecznie dziękujemy pani Łukaszowi Ziętarze za poświęcony czas i zaangażowanie w wykonanie nowej piaskownicy dla dzieci przedszkolnych.

Dziękujemy bardzo za bezinteresowną pomoc.


Informacja

Drodzy rodzice! Bardzo proszę o zwracanie uwagi na osoby nieuprawnione przebywające na przedszkolnym placu zabaw popoludniami. Pomimo, ze plac zabaw jest po gruntownym remoncie widoczne są już uszkodzenia siatki. W okresie wakacji plac zabaw jest wyłączony z użytkowania . Proszę o czujność i uwagę, aby po powrocie do przedszkola nasze dzieci mogly z niego bezpiecznie korzystać. W razie potrzeby proszę o reakcję !

Piknik czytelniczy.

W dniu 25 czerwca na placu zabaw odbyl sie piknik czytelniczy. Dzieci spedzaly milo czas bawiac sie na swiezym powietrzu. W przerwach na łonie natury jadly pyszne lody, sluchaly wybranych przez Panie utworow literackich. Gosciem byla Pani Edyta z Gminnej Biblioteki Publicznej, ktora zachecala dzieci do odwiedzania biblioteki i czytania ksiazek razem z rodzicami. Bardzo milo spedzilismy ostatnie chwile w przedszkolu w tym roku szkolnym.


Zakończenie

Dnia 21.06.2024 pożegnaliśmy grupę „starszaków” jak mówią słowa wiersza „nieugięty czarodziej czas we wrześniu w uczniów zamieni nas”. Padło wiele słów podziękowań w stronę całego personelu przedszkola, a dzieciom Pani dyrektor życzyła samych sukcesów w szkole, oraz spełnienia wszystkich marzeń.

Konkurs plastyczny ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne” dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym na zakładkę do książki. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Celem konkursu było: popularyzowanie zasad zdrowego odżywiania; zrozumienie czym jest rolnictwo ekologiczne; kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych. Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za zaangażowanie i twórczą pracę. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni, otrzymali pamiątkowy dyplom oraz małą niespodziankę.

Szanowni Rodzice!

Składamy Wam serdeczne podziękowania za wszystko, co zrobiliscie dla naszego przedszkola w mijajacym roku szkolnym. Dziekuje za to, ze zawsze moglismy liczyc na Wasza pomoc i wsparcie w pracy na rzecz naszych dzieci. Zyczymy Wam pomyslnosci w zyciu osobistym i zawodowym. Rodzicom i dzieciom zyczymy slonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia!

Z wyrazami szacunku:

Dyrektor oraz Pracownicy Publicznego Przedszkola w Medrzechowie.

Tydzień czytania dzieciom.

W dniu 11 czerwca nasze przedszkole odwiedziła Pani Edyta z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie. W ramach akcji „Tydzień czytania dzieciom ” odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne. Młodsze dzieci słuchały wierszy, a starsze legendy o powstaniu państwa polskiego. Wzbudziło to duże zainteresowanie i ciekawość wśród dzieci. Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy Pani Edycie za poświęcony czas. Tym spotkaniem rozpoczynamy promocję czytelnictwa w naszym przedszkolu. Zachęcamy również rodziców do codziennego czytania dzieciom przed snem.

W dniu 7 czerwca w naszym przedszkolu obchodzilismy Dzien Rodziny. Licznie przybyli rodzice obejrzeli wystep naszych malych artystow przygotowany pod okiem Pan wychowawczyn. Po wystepie dzieci wreczyly rodzicom przygotowane upominki. Zyczeniom i czulosciom nie bylo konca.Dzien Rodziny to wspanialy czas, pelen wzruszen, radosci i usmiechu. Z tej okazji zyczymy wszystkim duzo zdrowia I satysfakcji z bycia razem. Jak najwiecej wspolnie spedzanego czasu oraz wzajemnej bliskosci. Spelnienia marzen!

W dniu 04.06.24 roku dzieci z przedszkola z przedszkola w Mędrzechowie wyjechały do DDK w Dąbrowie Tarn. na przedstawienie teatralne pt. ,, Kot w butach,, w wykonaniu aktorów Katolickiego TeatruEdukacyjnego w Krakowie. Bajka była bardzo ciekawa i nteresujaca łącznie z pięknymi kostiumami aktorów i odpowiednią do akcji oprawą muzyczną. Przedstawienie miało szczęśliwy finał i wskazało że prawda powinna zwyciężyć kłamstwo . Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone i chętnie dzieliły się wrażeniami ze spektaklu teatralnego.



Tego Wszystkim Rodzicom zycza nasze Przedszkolaki!

Dzień dziecka

W dniu 5 czerwca w naszym przedszkolu swietowalismy Dzień Dziecka. Na stadionie sportowym zostaly przygotowane atrakcje, z ktorych dzieci bardzo chetnie korzystaly. Zabawom nie bylo konca. Dzieci radosnie spedzaly czas w milym towarzystwie swoich rodzicow i pan z przedszkola. Bardzo dziekujemy wszystkim, ktorzy zaangazowali sie w przygotowanie tej wspanialej imprezy dla dzieci!

Z wizytą w bibliotece szkolnej


28 Maja Przedszkolaki wybrały się do biblioteki szkolnej. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza, funkcjowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Dzieci wysłuchały wiersza J.Tuwima „Lokomotywa” recytowanego przez Madzię oraz wysłuchały bajek o „Kubusiu Puchatku”

W dniu 23 maja grupa starszakow odwiedziła kolegów z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie. Dzieci poznały pomieszczenia szkoły tj.klasy, bibliotekę, halę sportową. Rozmawiając z panią dyrektor, kolejami nabrali przekonania, że w szkole jest super. Do zobaczenia we wrześniu!

Wizyta policjanta

W dniu 17 maja w naszym przedszkolu odbylo sie spotkanie z P. Arkadiuszem Warzecha naszym dzielnicowym. W trosce o bezpieczenstwo naszych wychowankow przypomniane zostaly zasady bezpieczenstwa na drodze oraz rozne sytuacje niebezpieczne. Dzieci wykazaly sie duza wiedza na temat zachowania sie w sytuacji zagrozenia. Pan policjant zapoznal dzieci z wyposazeniem funkcjonariusza policji oraz radiowozu. Przypomnial tez numery alarmowe. Dzieci z duzym zaangazowaniem uczestniczyly w spotkaniu, co widac na zdjeciach. Panu dzielnicowemu dziekujemy za poswiecony czas!

W dniu 14 04 24 roku dzieci z naszego przedszkola brały udział w Pikniku Czytelniczym na miejscowym stadionie sportowym. Celem pikniku była promocja czytelnictwa wśród dzieci. Podczas pięknej pogody w plenerze dzieci słuchały czytanych wierszy min. J.Brzechwy i J. Tuwima, siedząc wygodnie na kocach. Następnie.mlodsze.dzieci malowały farbami na folii a starsze kolorową kredą na chodniku. Na koniec wesoło.bawily się do treści wiersza Lokomotywa. Na pożegnanie zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem i wróciły zadowolone do przedszkola.

Wycieczka do Pietro Party

W poniedziałek 13 maja udaliśmy się na wycieczkę do pizzerii Pietro Party w Czarnej. Po przyjeździe przywitał nas właściciel, a zarazem mistrz pizzy pan Piotr. W pizzerii czekał na nas słodki poczęstunek i napoje. Dzieci uczestniczyły we wspaniałych warsztatach. Zgłębiały tajniki przygotowywania pizzy. Przedszkolaki samodzielnie wykonały pizzę pod okiem fachowca. Wybierając dodatki, tworzyły własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na wspólną konsumpcję. Atrakcją były też zwierzęta: alpaka, kucyk, które dzieci mogły nakarmić. Przedszkolaki rozwijały także swoje zdolności ruchowe korzystając z urządzeń zgromadzonych na placu zabaw oraz uczestnicząc w zabawach tanecznych na dyskotece. Na koniec właściciel pizzerii przygotował dla nas niespodziankę, był to ogromny miś panda, który sprawił dzieciom wiele radości. Wycieczka była bardzo udana. Z pełnymi brzuszkami dzieci wróciły do przedszkola.

Święto Konstytucji – 3 Maja

W piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Konstytucji 3 Maja. Święto to było okazją do rozmów o symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Z tej okazji dzieci przygotowały uroczystą akademię, której głównym celem było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych patriotów. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej ojczyźnie. Z powagą i dumą przyjmując postawę na baczność odśpiewali hymn Polski. Wszyscy przeżyli lekcje patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego.

W dniu 30.04.24 roku dzieci z.naszego przedszkola korzystając z słonecznej pogody,świetnie bawiły się na tutejszym stadionie sportowym.

W związku z nadchodzącym świętem Konstytucji 3 mają przedszkolaki w dniu 29.04.24 . roku odwiedziły pomnik poległych żołnierzy w Mędrzechow i zapaliły znicze aby oddać hołd poległym bohaterom za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Dnia 26.04.24 roku dzieci z przedszkola z Mędrzechow wyjechały do kina w D. T na film pt.,, Kocia Kicia w przedszkolu,,.W kinie skorzystały z darmowego popcornu.Przedszkolaki wróciły bardzo zadowolone.

Po filmie dzieci wesoło bawiły.sie na placu zabaw w D.T.

SPRZĄTANIE NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

23 kwietnia – w ramach realizacji tematu ,, Dbamy o naszą planetę” dzieci z naszego przedszkola sprzątały najbliższe otoczenie. Powtarzały i utrwalały umiejętność segregacji odpadów. W sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko. Podjęte działanie miało na celu podkreślenie, jak ważne jest wspólne zaangażowanie na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

DZIEŃ ZIEMI

22.04.2024r. grupa Kubusia Puchatka i Drużyna Marzeń świętowała Dzień Ziemi. Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci obejrzały filmiki edukacyjne o tematyce ekologicznej, zaśpiewały poznaną piosenkę pt. ,,Ziemia – wyspa zielona”, poznały zasady, których należy przstrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania odpadów, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling. Ziemia jest miejscem egzystencji wszystkich ludzi i to od nas zależeć będzie, czy przekażemy ją następnym pokoleniom.

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO POBLISKIEGO SKLEPU

W piątek, 19 kwietnia, grupa 5 latków i 6 latków wybrała się z wizytą do pobliskiego sklepu. Celem wycieczki było przede wszystkim utrwalenie nawyków zdrowego odżywiania się oraz właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz użycie zwrotów grzecznościowych. Dzieci miały możliwość obserwowania robienia zakupów przez klientów. Przedszkolaki miały okazję obserwować pracę ekspedientki, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki, dostrzegały w przestrzeni sklepu zdrową żywność, zapoznały się z nasionami warzyw i kwiatów. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla wszystkichj przedszkolaków. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

RUCH TO ZDROWIE

Grupa 5 latkow zgodnie z zasada „ruch to zdrowie” aktywnie spedza czas zarowno na Orliku jak i na odnowionym stadionie sportowym w Medrzechowie. Staramy sie dobrze wykorzystac sloneczne dni i intensywnie pracujemy nad nasza kondycja oraz odpornoscia. Sport to zdrowie!

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

W dniu 11 kwietnia grupa 5 latków spędziła mało czas w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mędrzechowie. Dzieci poznały bliżej pracę bibliotekarza, wysłuchały tekstu na temat „magicznych słów”, których należy używać na codzień w kontaktach z innymi. Następnie na warsztatach plastycznych wykonały pszczółkę oraz motylka przywołując po raz kolejny prawdziwą wiosnę. Dziękujemy Paniom z biblioteki za miłe przyjęcie oraz poświęcony czas.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji 
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
składamy najserdeczniejsze życzenia.


Życzymy radosnych, świątecznych chwil
z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, milości i wiary,
wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym pełnym zadumy,
ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie
i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i lepsze jutro.
WESOŁEGO ALLELUJA!

Dyrekcja,
grono pedagogiczne 
i pracownicy przedszkola

Powstanie Wiosny – Dzień Zielony W dniu 21 marca 2024 nasi przedszkolacy wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie ” pożegnania zimy – powitania wiosny”. Dzieci radośnie bawiły się śpiewając ” Pani Zimie” piosenkę na pożegnanie oraz wołały ” Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…..Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowym gaikiem. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i mamy nadzieję, że wiosna już u nas zagości na dobre!

WYCIECZKA DO PROMIENNEGO ZAMKU

Dnia 14 marca dzieci z naszego przedszkolaka odwiedziły Centrum Zabaw dla dzieci Promienny Zamek w Tarnowie. Na dzieci czekało moc atrakcji. Ogromna dmuchana zjeżdżalnia, suche baseny z kulkami, trzy poziomowy tor przeszkód z licznymi schodami, ślepymi przejściami, przeszkodami, zabawkami i innymi atrakcjami. Krótko mówiąc raj dla dzieci!

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

W dniu 8 marca w naszym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Dzień Kobiet, to miłe święto dla wszystkich pań i dziewczynek. W tym radosnym dniu mali dżentelmeni składali życzenia dziewczynkom i paniom oraz wręczyli drobne upominki. Małe damy były bardzo zadowolone i dziękowały za przygotowane niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Nie zabrakło też wspólnych zabaw tanecznych. Wszystkie panie oraz dziewczynki dziękują za życzenia, kwiaty, i słodkości.

Dzień Kota w grupie Kubusia Puchatka
W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Na podstawie oglądanego filmiku edukacyjnego dzieci poznały rasy kotów, historię kota oraz przygody kota Filemona. Zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają koty. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski. Wykonywały prace plastyczne, których motywem przewodnim był kot. Były też wesołe ,, kocie zabawy” przy znanych piosenkach. Dzieci rozwijały empatię, uwrażliwiały się na potrzeby wszystkich zwierząt.

Dzień Kubusia Puchatka.

W piątek grupa 5 latków obchodziła Dzień Kubusia Puchatka. Ten dzień był doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać opowiadań o przygodach Puchatka. Dzieci wykonały prace plastyczne z bohaterami książki w rolo głównej, układały puzzle – postaci i sceny z Kubusia Puchatka, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w zabawie w formie opowieści ruchowej i w zabawie z balonami. Dzień upłynął nam w bardzo miłej atmosferze, co widać na załączonych zdjęciach.

Bal karnawalowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 26 stycznia podczas balu karnawałowego.Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Podczas przerwy w zabawach częstowały się pysznymi ciasteczkami i napojami.

Dzień babci i dziadka

W dniu 19.01.2024 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień babci i dziadka. Dzieci przedstawiały dla licznie zgromadzonych babć i dziadziusiów montaż słowno-muzyczny. Następnie dzieci wręczyły upominki oraz nastąpił słodki poczęstunek.


Rozstrzygnięcie konkursu „Mały ekolog”

Zebranie z rodzicami

W dniu 22 stycznia (poniedziałek), o godz. 16.00 odbędzie się zebranie. Zapraszamy!

Przedszkolna Wigilia

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który wszyscy czekamy i przeżywamy go uroczyście. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne oraz chętnie uczestniczą w świątecznych przygotowaniach. W tym roku świętowaliśmy wspólną Wigilię w piątek 22 grudnia. O wyznaczonej godzinie w sali maluszków zebrały się wszystkie dzieci, personel przedszkola oraz Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i spożyliśmy tradycyjne wigilijne potrawy. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy poczuli magię nadchodzących świąt!

Pasowanie na przedszkolaka Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 15 grudnia. Uroczystość rozpoczęła się od występów dzieci. Nasi mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz wierszyki i wspólnie z rodzicami wykonały zabawę „Kółeczko”. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Elżbieta Szarkowską. Dziękujemy rodzicom za obecność w tej ważnej dla dzieci chwili.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Dyrekcja, Grono pedagogiczne, pracownicy oraz nasze przedszkolaki

Konkurs plastyczny

Dzieci 5-6 letnie w ramach programu profilaktycznego brały udział w konkursie plastycznym ” Wszystkiemu co złe mówimy nie” . Za piękne prace mali artyści zostali nagrodzeni nowymi zabawkami.

WYNIKI PLEBISCYTU EDUKACYJNEGO

Z wielką dumą i przyjemnością informujemy, że nauczycielka naszego przedszkola Pani Małgorzata Soja znalazła się w gronie laureatów Plebiscytu Edukacyjnego. Zajęła I miejsce w powiecie dąbrowskim.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PTASIA STOŁÓWKA

Dnia 12 grudnia dzieci z grupy sześciolatków uroczyście otworzyły w naszym przedszkolu Ptasią stołówkę. Już dziś dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za pilnowanie i uzupełnianie pokarmu w naszym karmniku .

Mikołajki

W dniu 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził gość na którego dzieci czekały cały rok – Św. Mikołaj. Podczas wizyty tego niezwykłego gościa dzieci otrzymały prezenty odwdzięczając mu się pięknym wykonaniem piosenek.W świąteczno – mikołajkowej scenerii dzieci świętowały Dzień czerwony występując w mikołajkowych czapkach i strojach w tym właśnie kolorze. Ponadto Panie Ola i Patrycja zorganizowały dzieciom sesję zdjęciową, która będzie nieocenioną pamiątką dla dzieci i ich rodziców. W atmosferze radości, życzliwości i zadowolenia poprosiliśmy Św. Mikołaja, aby nie zapomniał o Nas za rok. Dziękujemy Św. Mikołaju!!! Dziękujemy również rodzicom za liczne przybycie na spotkaniez naszym zacnym gościem i dzielenie razem z nami radości z jego wizyty!

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania Panu Stanisławowi Kaczorowi za podarowanie drewna, a Panu Krzysztofowi Rachmaciejowi za wykonanie stelaża do dekoracji dla naszego przedszkola. Będzie nam służył przy wielu różnych okazjach. Dziękujemy za poświęcony czas i bezinteresowną pomoc!!!

PODZIĘKOWANIE

Składamy serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców naszego przedszkola za współpracę, pomoc, zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w organizacji zabawy andrzejkowej dla dzieci. Słodki poczęstunek zachwycił wszystkich estetyką przygotowania, a pyszne przekąski były istną ucztą smaku dla dzieci. Dziękujemy!!!

Andrzejki

30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Tajemnicze dekoracje w salach sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i magii, a dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. W atmosferze tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, ale był również pełen wrażeń i udanej zabawy.

W dniu 24 listopada dzieci z grupy II i III wzięły udział w spotkaniu z pielęgniarką środowiskową z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Mędrzechowie. Dzieci utrwalały wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę osobistą.

W piątek 24 listopada dzieci ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zagadki. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

W dniu 22 listopada grupa II – 5 latki świętowała Dzień Kredki. To właśnie dzięki kredkom dzieci mogą wyrażać swoje myśli, uczucia, emocje oraz rozwijać swoją wyobrażnię i umiejętności manualne. Poprzez zabawę swoimi ulubionymi kolorami dzieci doskonaliły swoją kreatywność. Przy akompaniamencie piosenki „Kololowe kredki” klasyfikowały figury geometryczne i różne przedmioty. Podczas wszystkich tych aktywności dzieci kształtowały umiejętności współpracy i współdziałania.

W dniu 14 listopada grupa 6 latków odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w ramach projektu ” Mała książka wielki człowiek”. Po zapoznaniu się z założeniami projektu dzieci wspólnie z Panią Edytą układały bajkę o księżniczce oraz wykonywały zakładkę do książki. Dziękujemy za owocne spędzenie czasu.

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę nieodległości. Licznie przybyli rodzice mieli okazję obejrzeć piękny występ swoich pociech. Przy tej okazji wzięliśmy udział w akcji#Szkoła do hymnu polegającej na odśpiewaniu hymnu narodowego. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie! Nasi mali artyści spisali się doskonale!

W dniu 9 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się do DDK w Dąbrowie Tarnowskiej. Pomimo, że miał być teatrzyk, było kino i film „Psi patrol”, który dostarczył widzom wielu emocji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, którzy z poświęceniem pomagali innym. Udowodnili, że wiara w siebie przenosi góry, a wzajemna pomoc powoduje, że niemożliwe staje się możliwe. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.

Jesień i jej skarby – zabawy materiałem przyrodniczym w grupie 5 latków. Dzieci wykonały ludziki, zwierzątka i inne cudaki ze zgromadzonych darów jesieni w kąciku przyrody. Z jesiennych spacerów wracaliśmy z naszymi skarbami, które zostały wykorzystane do prac dzieci.

W dniu 31 października dzieci z grupy II – 5 latki odwiedziły pocztę w Mędrzechowie w celu zapoznania się z pracą kasjerki i listonosza. Dzieci miały okazję zwiedzić budynek, zapoznać się z wszystkimi pomieszczeniami oraz ofertą handlową poczty. Bardzo dziękujemy Pani , która zapoznała nas z czynnościami, które wykonują jej pracownicy na rzecz mieszkańców naszej miejscowości. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas!

Dnia 30 października odwiedziliśmy cmentarz i pomnik upamiętniający poległych w czasie l i ll wojny światowej. Dzieci z grupy ll i lll uczciły pamięć poległych zapalając znicze.

13 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały piękne życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i gościom za obecność i wspólnie spędzony czas!

W dniu 10 października grupa II – 5 latki udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej na zajęcia w ramach akcji”Mała książka, wielki człowiek”. Pod czujnym okiem Pani dyrektor Edyty Jurczyk dzieci zapoznały się z księgozbiorem dla dzieci, mogły doświadczyć bezośredniego kontaktu z książką oraz wzięły udział w warsztatach plastycznych, wykonując zakładkę do książki. Bardzo dziękujemy Pani Edycie za zaproszenie i poświęcony czas.

W dniu 4 października grupa II – 5 latki z naszego przedszkola wzięła udział w akcji #Sprzątamy dla Polski. Celem akcji jest pielęgnowanie postaw patriotycznych poprzez dbanie o środowisko, propagowanie proekologicznych zachowań i wzrost świadomości ekologicznej. Dzieci sprzątając najbliższą oklicę obserwowały piękno przyrody spędzając czas na świeżym powietrzu. Mali ekolodzy spisali się na medal!!!

W dniu 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dzięki współpracy z Radą Rodziców chłopcy otrzymali drobne upominki.Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Chłopcom życzymy wszystkiego dobrego, a rodzicom dziękujemy za współpracę.

Nowe ławeczki na placu zabaw. Dziękujemy Panom Wojciechowi Garbarzowi i Adamowi Kuligowi za wyremontowanie ławeczek służących dzieciom na placu zabaw. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i poświęcony czas.

W dniu 21 września nasze przedszkole odwiedził Pan Arkadiusz Warzecha pełniący funkcję dzielnicowego na naszym terenie. Jego wizyta miała na celu edukację naszych wychowanków w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci poznały również pracę policjanta, wyposażenie radiowozu oraz zasady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach. Dziękujemy Panu za poświęcony czas i życzymy sukcesów w pracy!

W dniu 20 września dzieci z grup 5 i 6 latków pod opieką P. Małgorzaty Soja, Elżbiety Szarkowskiej i Anety Wójtowicz świętowały Dzień Przedszkolaka w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Zajęcia odbywały się w Parku Edukacyjnym, a atrakcjom nie było końca. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone i szczęśliwe!!!

Komentarze są wyłączone.